Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Étkezési zavarom van?

Arimyevery kérdése:

Étkezési zavarom van?

Figyelt kérdés
Van olyan nap amikor fél óán belül képes vagyok megenni 3000 kalóriát!!! Borzalmas! És tényleg ilyenkor undorodom magamtol egyszeruen. Nemtudom mivel tudnek valtoztatni ezen,de ez igy nagyon nincs rendben,mert ez igy nem normalis es nem egeszseges! Azthiszem az evésem érzelmi alapon van mert képtelen vagyok elfogadni magamat ugy ahogy vagyok! Társáságba egyáltalán nem eszem igy es senki se tudja ezeket a rohamaimat mert altalaban akkor van amikor egyedul vagyok itthon. Valaki esetleg járt már hasonló cipőben? Mit tegyek hogy kikeruljek ebbol a mokus kerekbol? SEGITSETEK!!! 15L 160cm 48 kg

2017. jún. 15. 17:46
 1/4 anonim ***** válasza:
Ezt a betegséget bulimiának hívják. Magadtól nemigen tudsz kikeveredni belőle. Kérd pszichológus segítségét!
2017. jún. 15. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Megvan a napi anorexiás....

Gyiken már külön szegmenst kellene nekik létrehozni.

2017. jún. 15. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

18,75 a testtömegindexed, ami egyes szakirodalmak szerint még éppen belefér talán a normálisba, mások szerint viszont kevés. (persze nyilván testfelépítéstől is függ)

Valószínű, hogy a saját szervezeted is kevésnek találja, és próbál a szerencsétlen valahogy tápanyagokhoz jutni.

A többiek által is ajánlott pszichológuson felül mit tudsz tenni?

Állítsd össze tudatosan az étrendedet!

Kerüld a nagy energiatartalmú, de gyors felszívódású szénhidrátokat (cukrok, fehér liszt, rizs). Fogyassz teljes kiörlésű pékárúkat, de lehetőleg ebből se sokat. Igyekezz minél több, teltséget adó, de hasznos tápanyagot bevinni: zöldségeken felül húsfélék, sajtok (!), hüvelyesek minden formában.

Tarts kezed ügyében (vagy hűtőben előkészítve) 100 kcal körüli "nasikat", és naponta 2-4 alkalommal egyél ilyet (de csak ezt!) ha rád tör az ehetnék. Pl. szépen felszeletelt gyümölcsöket, édesítőszerrel összetört gyümölcs+joghurt/túró, aszalt gyümi, dió/mogyoró.

Nem tudom, hogy kávézol-e, de az én desszert iránti vágyamat jó enyhíti egy csésze tejszínhabos-édesítős finom kávé ebéd után. Evésroham ellen jó még a fogmosás (!), ha azonnal étkezés után teszed, nem kívánod a desszertet. Vízivás szintén telíti a gyomrot, nem tudsz annyit enni. Bár a legjobb az lenne, ha egyre ritkábban kellene kitágulni a gyomornak, kisebb mennyiségeket szokna meg.

2017. jún. 15. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Nem tudom, hogy milyen gyakran fordul elő, esetleg lehet, hogy keveset eszel alapjában véve és időnként a szervezeted hiányt észlel aztán jön ez a túlevés. Tinédzser korban gyakori, főleg ha éppen ciklusod van. Amúgy előfordulhat, hogy étkezési zavar (esetleg ha kicsit több infót mondanál, akkor úgy könnyebb megállapítani). Se nem anorexia, se nem bulimia. Van egy olyan étkezési zavar, hogy Binge Eating Disorder (mértéktelen evészavar). Esetleg olvass utána a neten, annak még egy tünete az evés utáni bűntudat, de űrítés (hányás, hashajtózás) nélkül. Szerintem ajánlott, hogy minden nap kb ugyanannyit egyél, és ha már nem vagy éhes, akkor ne egyél többet, valamint tankolj fel csupa egészséges kajákból (zöldség, gyümölcs, teljes kiőrlésű pékáruk, hal, tojás, túró). Amúgy jártam már hasonló cipőben, csak nekem anorexiával kezdődött aztán lett belőle bulimia meg evésrohamok. Esetleg írj privátot és ott megpróbálok segíteni.
2017. jún. 23. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!