Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Testsúlybeli "problémák"...

Testsúlybeli "problémák" megoldása táplálkozással és mozgással?

Figyelt kérdés
Két dolgot szeretnék előrebocsátani: nem vagyok túlsúlyos és nem most, június végén találtam ki, hogy nyári alakot szeretnék magamnak. 18 éves lány vagyok, és tényleg nem mondanám magam túlsúlyosnak, legfeljebb comb és fenéktájékon van rajtam némi felesleg, meg úgy általában nem vagyok az az extrémen sovány fajta. BMI meg hasonlók rendben, 34/36 méretű ruhákat hordok. Egyszerűen csak arról van szó, hogy úgy érzem, nem táplálkozom egészségesen, alig mozgok, és ez kezd meglátszódni rajtam. Jó lenne megelőzni ezt, meg azt se bánnám, ha vékonyabb, nyúlánkabb alakom lenne, mint most. Az csak a gond, hogy imádok enni. Reggelire, ebédre és vacsorára igyekszem magamnak egészséges ételt készíteni, sokszor én főzök, aztán az egész család azt eszi. De már nem is igazán tudom, mit mikor lenne jó enni, nem értek az egészhez. Eddig azt hittem, ha gyümölcsöt eszek, azzal semminek nem árthatok. Erre a barátnőm közli velem, hogy este nem szabad gyümölcsöt enni. Meg például ilyen alap dolgokat mint a burgonya, kenyér.. ezeket mivel lehet helyettesíteni? Nem akarok Norbi Update kajákon élni, csak kicsit változtatni az életmódomon. És a másik probléma pedig hogy nagyon édesszájú vagyok. Nagyon. Nem tudnátok egészséges nasi-ötleteket adni? Nagyon megköszönném! Ha valami infóra még szükség van velem kapcsolatban, bátran kérdezzetek. Köszönöm!
2017. jún. 23. 13:22
 1/2 Sulek Péter ***** válasza:

Én is így voltam veled futottam sportoltam de neked jó lehet a tánc is úszás még a gerincnek is jó :)

A másik része a táplálkozás gyümölcs nagyon egészséges de csak reggel este nem. Abonett jó a kenyér helyett szacharin a cukor helyett. Nasi ötletek mogyoró az csonthéjas dió ilyenek ha nagyon csokis nasit szeretnél vannak ezek a gluténmentes fánkok csokik egészségesebbek de drágábbak picit. Remélem tudtam segíteni

2017. jún. 23. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Gyümölcsöt két étkezés között egyél, én tízóraira és uzsonnára szoktam gyümölcsöket enni. Kenyeret is ehetsz, de részesítsd előnyben a teljeskiörlésű tönkölybúza kenyeret, jóval laktatóbb, mint a fehér kenyér, kevesebb kell belőle.

Nasinak finom pl ha natur joghurtba teszel finom, érett gyümölcsöket, most sokféle van, de süthetsz is sütiket, rengeteg receptet találsz a neten.

2017. jún. 23. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!