Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogyan kezdjek bele a veganizm...

Hogyan kezdjek bele a veganizmusba?

Figyelt kérdés
Már több mint 8 hónapja vegetáriánus vagyok de szeretnék végre vegán lenni csak kissé félek mert ugye akkor magamra kell főzni és az mégse egy könnyű dolog főleg 15 évesen,ti hogyan kezdtétek?

2017. jún. 24. 21:29
 1/8 anonim ***** válasza:
78%

Hallani fogsz mindent és mindennek az ellenkezőjét. Szerintem kérj tanácsot olyantól, aki:

- teljesen egészséges

- több éve vegán

- minimum 45-50 éves, de minél több, annál jobb.

Egyébként megvalósítható a test teljes értékű táplálása csak növényi eredetű cuccal, de elég bonyolult. Miért szántad rá magad erre?

2017. jún. 24. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Mert tiszteletben akarom tartani az állatokat úgy gondolom hogy egy állat semmivel se ér többet egy embernél de még sok dolgok tudnék mondani
2017. jún. 24. 21:51
 3/8 anonim ***** válasza:
41%

Nem nehéz ennyi évesen főzni, bár van, aki sosem főz vegánként, de ne menjünk bele az extrémebb életmódokba... Sokaknak vegaként is bejön a főzés, mert otthon húsosan főznek. Szerencsés esetben pedig vegánként is tudják enni az otthoni ételt, max. a feltét más vagy egyes napokon a főétel helyett bejön egy kis gyors zabkása vagy egy marék mogyoró.


Persze nem tudom a körülményeidet, lehetőségeidet. Ma már vegán étteremből is van egy csomó, ha nem is akárhol.

Azért 8 hónap után elég merész, én nem mertem volna meglépni (ja igen, bocs, nem vagyok vegán, csak rengeteg éve érdekel ez az életmód s néha vannak növényi napjaim. bizonyára lenne több is, ha bírnám a nem kevés szénhidrátot), de lehet, hogy te tájékozottabb vagy. Nos, az szerintem alap. Egy kicsit mégiscsak korlátozó étrend (egyesek szerint extrém, én nem hiszem, minden növény s még pár dolog, B12-n kívül lazán összehozható minden viszonylag könnyen, ha nincsenek plusz korlátozások).

2017. jún. 25. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
66%
12 évesen főzök magamra, mert vegán vagyok. Így kezdtem bele: Elhagytam a hús, tejet, tojást, halat. A tejet mondjuk már sokkal régebben, és még kiderült az is, hogy glutén, tojásfehérje és tejfehérje érzékeny vagyok.
2017. jún. 25. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

14 évesen kezdtem főzni magamra, egyáltalán nem gond...bár én nem vagyok vegán, de gyakorlatilag csak sajtot fogyasztok,ami állati eredetű, tehát 90%-ban úgy étkezem...


Reggeli-vacsora nálam:

tk vagy magvas kenyér/zsemle zöldségekkel, sajttal (vegán sajt pl. az esetedben), avokádókrém, padlizsánkrém, svéd gombasaláta, hummusz, nyers céklasaláta, caprese sali, görög saláta, olajbogyó, articsóka, retek, avokádó, csírák mindenféle, nem csak paprika-paradicsom-uborka; magvas zabkása, kókusztejes vagy gyümölcsös chia puding, gyümölcsös smoothie, gyümölcssaláta, zabkeksz kókuszjoghurttal, zöldségtekercsek pl. kesukrémes cukkinitekercs, káposztalevélbe tekert zöldségfélék vegán majonézzel, zöldséges tortilla, stb. Szóval végtelenek a lehetőségek kb.

A kevésbé egészséges napokra meg ott a lekvár, vegán mogyorókrém, stb. :)


tízórai-uzsonna nyers gyümölcs vagy olajos mag mix.


Ebéd nagyon változó,de pár ötlet:

gombapörkölt tojásmentes nokedlivel

gombás rizottó barna rizzsel

répakrémleves vegán pesztóval (rukkola, dió, olívaolaj)

fehérboros burgonyakrémleves

karalábé-cékla-burgonya rakottas növényi tejszínnel

paradicsomos-spenótos penne

kuszkuszos zöldséggel töltött sült paradicsom, paprika, köretnek saláta

ratatouille, lecsó

csőben sült cukkini, padlizsán

növényi tejszínes-citromos cukkiniragu bulgurral

vöröslencsés-gombás egytálétel növényi tejföl+petrezselyem rá, isteni

chili sin carne

rakott zöldbab

karalábékrémleves, zellerkrémleves

padlizsán-paradicsom tornyok grillezve vagy serpenyőben

tofus-ristésztás zöldségek wokban

vegán lasagne

krumplifőzelék

mentás borsókrémleves

cukkinitócsni mártogatóssal, salátával

vegán burger céklás fasírttal


kb. a végtelenségig tudnám sorolni :)vegyél 1-2 vegán receptkönyvet, nem fogsz csalódni. Vagy keress rá pinteresten, hogy "vegan", rengeteg receptet ki fog dobni!


Figyelj arra, hogy sok olajos magvat és hüvelyest egyél, pótolni pedig csak a b12-t kell. Én abból 75-ös kapszulát veszek (30db), a napi szükséglet ugye 3,0 tehát ha kb. 10-12 naponta beveszek egyet, még akkor is jóval a szükséglet felett vagyok. Egy csomag kb. 6 euró itt ahol veszem és egész évre elég.

2017. jún. 25. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
"a napi szükséglet ugye 3,0 tehát ha kb. 10-12 naponta beveszek egyet, még akkor is jóval a szükséglet felett vagyok." - ez sajnos nem így működik, mert nagy dózisú vízben oldódó vitaminokból a veséd 12 órán belül kiszűri a "fölösleget", és nem raktároz a szervezeted az elkövetkező napokra. Csak a zsírban oldódó vitaminokat tudja felhalmozni (A, D, E, K).
2017. jún. 25. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

6. A B12-t tudja raktározni a szervezet, butaságokat írsz:)


[link]


még a wikipédia is írja, hogy a máj 3 évig képes raktározni. Vegán témában különösen veszélyes ilyen butaságokat tervezni amit írtál, úgyhogy légyszi ne.


Másrészt 14 éve élek így, és mindig kitűnő a vérképem, és egészen biztosan nem a 2-3 naponta elfogyasztott kb. 30 gramm sajtnak köszönhető. Mint írtam, más állatit nem fogyasztok. Bár az Alpro cuccokból a legtöbb B12-vel erősített, de abból se fogyasztok többet, mint napi 100-200g, ami a NRV kb. 15-30%-a csak az Alpro szerint.

2017. jún. 25. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
50%

Szia!

5 éve vagyok vegán, sportoló, 17 éves lány. 12 évesen kezdtem el magamnak főzni, és egyáltalán nem találom nehéznek. Az egész (etikai) vegánság hozzáállás kérdése. Ha nyafogsz, hogy jajj de drágák a vegán dolgok, nincs időd főzni, macerás az egész, akkor bizony nehéz lesz...

Ha viszont eltökélt vagy, akkor nem lesz problémád.

2017. jún. 25. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!