Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mennyi ideig érdemes ketogén...

Mennyi ideig érdemes ketogén diétát alkalmazni?

Figyelt kérdés
Lassan két éve vagyok ketózisban,150g zsirt rengeteg zöldséget 130 g fehérjét, 25g szénhidrátot, időszakos böjtöt alkalmazva. Nagyon jól érzem magam 8% körüli a testzsirom 78 kg vagyok és 174 cm 22 éves fiú. Meddig tarthatom ezt a ketogén életmódot? Nagyon jól érzem magam benne heti 4x végzek súlyzós edzést. A környezetem azzal riogat hogy ha nem eszek szénhidrátot akkor megbetegszem. Kicsit tartok is ettől viszont nem látom jeleit. Esetleg valaki jár ugyan ebben a cipőben?

2017. jún. 24. 22:31
 1/9 anonim ***** válasza:
58%

Vannak, akik évtizedig csinálják.

A szénhidrát nem esszenciális tápanyag, nem tudsz túl keveset bevinni belőle (már ha nincs olyan egyéni dolgod, ami neked nyilván nincs, hogy nem bírod a ketogént. van, aki szenved, rosszul van eme életmódon, nincs étrend, ami mindenkinek jó).


Valamiért nagyon népszerű gondolat, hogy szénhidrát kell, egyesek szerint pedig sokat kell bevinni belőle az élethez. Nos, ez nem igaz. Egyesek azzal jönnek, hogy energia meg az agynak kell cukor...

Nos, az agynak valóban kell, bár ketózisban drasztikusan kevesebb. De a glükózhoz nem kell enni szénhidrátot, a test más makrotápanyagból is lazán felépíti.

Az "energiát adó szénhidrát" pedig egyéni. Engem pl. enervál s éhessé tesz a sok szénhidrát, hosszabb távon pedig egyre erősebb szénhidrátmérgezést kapok. Amikor még nem szoktam el tőle, akkor se éreztem magam elég jól, csak nem tudtam róla, hogy az nem normális. Ha érzed, hogy neked működik, akkor ne bizonytalanítsanak el azok, akik nem értenek hozzá. Nem vagyunk egyformák, de a tények is megtalálhatók, főleg a már említett dolog, hogy a szénhidrát nem esszenciális tápanyag. Ahhoz túl fontos a testnek, hogy az legyen. Gondolj bele, böjtre kényszerülsz 2 napra s beáll az agyhalál, mivel elfogy az ételből jövő glükóz... Ennél jobb az evolúciónk :) De egyesek úgy viselkednek, mintha tényleg kötelező lenne folyamatosan sokat bevinni.


Szerintem jól csinálod, amit a fenti számok is alátámasztanak :)

2017. jún. 25. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen! sokat jelent a kommented, nem fog senki lebeszélni elhatároztam :)
2017. jún. 25. 12:17
 3/9 anonim ***** válasza:
53%

Semeddig, mert nagyon megterhelő a májadnak, vesédnek, végsősoron pedig a szívednek :(

2 év már így is túl sok, érdemes lenne abbahagyni.


Kérlek szépen olvass utána a mellékhatásainak, nagyon nem vicces dolog ez.


A 76%-osra ne hallgass, nem normális szegény, mindenhol a ketót reklámozza, a táplálkozástudományról fogalma sincs. Szerinte a reggel 8 tojás is normális jelenség minden nap, meg hasonlók.


A ketogén diéta az epilepsziás betegek speciális igényeire lett kifejlesztve, NEM VALÓ EGÉSZSÉGES EMBERNEK. A te szervezetedben normálisan működnek a biokémiai folyamatok, a ketogén diétával felborítod ezt, és arra kényszeríted a májadat, hogy a zsírt átalakítva ketonokra bontsa, ami egy nagyon-nagyon káros folyamat egy egészséges ember számára.

Az epilepsziás betegeknél a ketonok magas szintje megakadályozza a rohamokat, egészséges szervezet esetén pedig csak káros hatásai vannak.


Az igaz, hogy látványos a fogyás és a zsírégetés, ez a diéta MELLÉKHATÁSA, nem pedig célja a betegeknél. Így erre használni a ketogén diétát helytelen és nem egészséges.


NAgyon gyakori a hosszútávú ketogén diéta esetén egyébként a vesekő kialakulása, csontritkulás, vérszegénység (vashiányos), székrekedés, savasodás, koleszterinszint megemelkedése, de ami a legrosszabb az a hormonháztartás felborulása.


Nem a szénhidrát csökkentése vezet ezekhez a problémákhoz, hanem az, hogy a testedet egy természetellenes folyamatra készteted. Az ember természetes működése az, hogy a szénhidrátokat glükózra bontjuk, ami a véráramba kerülve energiát ad a testnek. Te ezt kiiktatod és a májadat körülbelül 10x annyi munkára ítéled a ketonok kialakítása miatt, mint egy átlagos ember.


Hosszú távon, egyértelmű, hogy a fentieknél komolyabb gondok alakulnak ki, elsősorban pl. májbetegségek, másodlagosan pedig a magas koleszterinszint miatt szív-és érrendszeri problémák.


Nem utolsósorban érdemes azt is megemlíteni, hogy a ketogén diétát orvosi felügyelet nélkül alkalmazni óriási felelőtlenség. Azoknak, akiknek felírják rendszeres dietetikai és orvosi ellenőrzésre van szükségük. Ennek híján súlyos problémák léphetnek fel.


[link]

[link]

2017. jún. 25. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
38%
Szia, az eszkimók évtizedeket élnek ketózisban, és nem hiányzik nekik a szénhidrát. Csináld, ha jólesik!
2017. jún. 25. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
58%
4. Remélem azt is tudod, hogy az eszkimók átlagosan 30-35 évet élnek...
2017. jún. 25. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
62%
A legjobb lenne ha nagyon gyorsan abbahagynád, maximum rövid 1-2 havi időszakokra biztonságos, hosszútávon súlyosan károsítja az egészségedet. A vese és a máj sínyli meg legjobban.
2017. jún. 26. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszi szépen mindenkinek utánanéztem, az eszkimók azért éltek 30 évig mert heti 1x tudtak enni, valamint a nagy hideg leröviditette életüket. Az első kommentálónak köszönöm szépen. Felvettem a kapcsolatot Dr.Berg-el és ő szépen elmagyarázott mindent skype-on :) Valamint egy teljes szűrővizsgálaton estem át és kiderült hogy sosem voltam egészségesebb. Folytatom tovább azért köszönöm hogy rámijesztettetek igy legalább kivizsgáltattam magam.
2017. júl. 1. 13:37
 8/9 EconomicalRefugee válasza:
79%
Örök élet +1 nap
2018. ápr. 8. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 EconomicalRefugee válasza:
Dr. Berg durva arc. Attól függetlenül, hogy nyomatja a kiegészítőit, képben van.
2018. ápr. 8. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!