Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A hirtelen fellépő farkaséhség...

A hirtelen fellépő farkaséhséget mindig vércukorszintingadozás okozza?

Figyelt kérdés
mióta pár hete próbáltam felvenni egy egészségesebb étrendet, valamiféle diéta ez, csak még nem teljesen kiegyensúlyozott, azt vettem észre hogy megszűntek ezek a falási rohamaim, talán kijelenthetem. előtte éjjel is rámtört és szinte kibírhatatlan volt. elhagytam teljes egészében a fehér kenyeret, klasszikus tésztaféléket, és szénhidrátoknál is próbálok figyelni a glikémiás indexre. mióta így megy, és napjában ötször próbálok magamba erőltetni kisebb adagokat mindenből, ha épp reggel semmi kedvem is a zabpehyelhez (visszaszorítva a szénhidrátot, több fehérjét ösztönözve) mintha jobb lenne. nincs meg ez a kibírhatatlan éhségérzet. igaz azokat felrúgom hogy estére ne egyél semmi szénhidrátot, de visszaszorul vagy egy abonettre vagy egy szelet puffasztott rizsre a természetes fehérjeforrások mellé. és kibírom. e hónap hetedikén kezdtem, 112 kiló voltam, ma 105 kilót mutatott a mérleg. napjában fél órás tornát tolok le, ha jobb passzban vagyok kétszer is. ennyi minden múlna ezen is hogy az egyszerű ember a rohanó hétköznapjaiban nem a helyben sütött péksütiket kapja le a polcról hanem pár natúrjoghurtot? engem nagyon meglep hogy csak pár héttel ezelőtti helyzethez képest is saját magamra kell rászólnom hogy egyek már, vagy többet mert kevés.nem élek sokkal-sokkal egészségesebben mert nincs pénzem rá, de azzal hogy kicsit megválogatom és visszafogom, vagy épp elhagyom a dolgokat így is észreveszem a változást ami zajlik bennem
2017. jún. 30. 20:53
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem mindig. Én kevés szénhidráttal (zab esélytelen, az szénhidrátbomba, zöldségre is vigyázok) is kikészülök és benyomok egy csomó ételt, ha túl keveset eszem vagy túl soká... Ez egyéni. S persze változó. Most pl. napok óta keveset eszem, de elég, igaz, olyan ételeket, olyan elosztásban, hogy jó legyen, ha bármit borítanék, bizonyára éheznék, mert azt szoktam deficitben. Kövéren még könnyű volt, akkor csak a szénhidrátot kellett lecsökkentenem. De nem mindenki ilyen. Van, aki nem éhezik meg fél napig, miután bevág egy halom gyors szénhidrátot...
2017. jún. 30. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Biztosan vannak kivételek, de nálam a vércukorszint a döntő. Régen többször el is ájultam, amikor hirtelen leesett a vércukrom. Az étrendváltoztatásom óta már csak nagyon ritkán fordul elő ilyen, akárcsak a farkaséhség, viszont az étvágyam rendben van, megfelelő időben kellőképpen éhes szoktam lenni.

A tiéd is jó példa arra, hogy érdemes odafigyelni a szénhidrátokra és a glikémiás indexre, ha hatékonyan akar valaki fogyni.

2017. júl. 2. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!