Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Tojás és fehérje (szelet)...

Tojás és fehérje (szelet) fogyasztása után kis idő elteltével gyomorszáj tájékon (görcsös) fájást tapasztalok. Mi lehet a probléma?

Figyelt kérdés

Másfél hónapja kemény edzésbe és viszonylag szigorú (fehérjedús) diéta kezdtem. Minden működik is rendesen, de egy hete észrevettem, hogy miután megettem a kiporciózott rántottámat, rövid idő elteltével égő fájdalmat kezdtem érezni gyomorszáj tájékon. Azóta, ha tojást eszek (nagy mennyiségben 6-7 db) - meghajt és a fehérje szelettől is ugyanaz a fájdalom jön elő. Egyébként bármi mást ehetek egyszerű ebéd - egytálétel - nem jelentkezik ez a panasz. Azaz csak minimális szinten - de mivel alapból kis adagokat eszek, elkönyvelhetem éhségérzetnek is... Alkalmanként világos (sárgás színű) a székletem.

Próbáltam utána járni és nagy valószínűséggel epekő vagy homok jöhet szóba. Esetleg valakinek ilyen tapasztalata volt már? Természetesen el fogok menni az orvoshoz, de első körben itt kérdeztem rá a problémára! A segítő válaszokat előre is köszönöm!



2017. júl. 4. 15:59
 1/8 anonim ***** válasza:
Én biztos vagyok benne hogy az epekő
2017. júl. 4. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
És ha epekő - amire én is gyanakszom - valószínűleg nem nagy fokú (nincs émelygés, hányinger, hasmenés...) akkor erre mi a gyógyír?
2017. júl. 4. 18:20
 3/8 anonim ***** válasza:
Műtét :/
2017. júl. 4. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Nem örülök neki, főleg hogy éppen attól alakulhatott ki ez az állapot, hogy egészséges útra tértem... Elég ironikus a helyzet! Az meg végképp elszomorít, hogy akár még műtétre is kell adnom a fejem - eddig sikerült minden ilyen dolgot elkerülnöm. Mindenképpen kivizsgáltatom magamat és remélem, hogy ez csak egy átmeneti emésztési zavar inkább! Persze kevés esély van rá! :(

Köszönöm még egyszer a segítséget!

2017. júl. 4. 20:41
 5/8 anonim ***** válasza:
Egy epekő 5-10 év alatt nő akkorára hogy panaszt okoz
2017. júl. 4. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Hátha kiderül hogy más áll a háttérben, de ha mégis epeköved van ne aggódj, nem nagy dolog a műtét, én fél éve estem át rajta. Menj el egy hasi UH-ra :)
2017. júl. 4. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A gyomorfájás szerintem allergia a tojásfehérjére. Nekem tonhaltól van ugyanez.
2017. júl. 5. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Egy pár napig most hanyagoltam a magas fehérjetartalmú étel - konkrétan a szóba forgó fehérjeszeletet és tojást, viszont ettem csülök pörköltet, csokis fánkot, tehát bármilyen hideg és meleg ételt - semmi panaszom nem volt. Ma futás után megittam egy fehérjeturmixot - egy kis gyomorfájásom megint volt, de az előzőekhez képest nagyon mérsékelt - nem túl intenzív és nem is hosszantartó. Turmix elfogyasztása után kb 1 órával jelentkezett a panasz, de kb fél óráig tartott az enyhe fájdalom. Mint mikor jól gyomron vágnak - csak most nem annyira durván... :)

Sokan olvastam az epegondokkal kapcsolatos fórumokat, de a jellemző panaszok közül csak nagyon kevés jellemző rám - konkrétan csak ez - a gyomorszáj tájéki fájdalom - na jó meg egy kis puffadás :D

Köszönöm a biztatást és a hasznos hozzászólásokat, mindenképpen meg fogom nézetni UH-val! ;)

2017. júl. 9. 13:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!