Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Az emberek miért nem akarnak...

Az emberek miért nem akarnak egészségesen élni?

Figyelt kérdés
Nem kellene feltétlenül sportolni, vagy kondi terembe járni..egyszerűen kicsit mozogni itt, kicsit amott, és figyelni hogy mit visz be a szervezetbe. Sokan mondják hogy nincs pénz az egészséges élet módra. Tudom mert nekem is sokan mondták már. De ez nem igaz. Ugyan úgy ki lehet hozni egy napra 800Ft ból az egészséges étkezést mint az egészségtelent. Amit valljuk be nem olyan tetemes összeg. Arról nem is beszélve, hogy hosszú távon az egészségedbe fektetsz be. Az emberek két kézzel szórják el a pénzt a gyógyszer tárakban, költenek 10-20-30 ezreket is akár, amiket betegségeket, egy helyes életmóddal elkerülhettek volna. Az egész csak döntések sorozata. De miért döntünk az egészségtelen mellet? "Nincs időm mozogni" mennyiszer hallotam. Én 12 óra munka mellet is, meg fogom magam és lejárok edzeni.

2017. júl. 6. 08:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
10%
a mozgas oke, de azt pl foloslegesnek tartom, hogy "figyeljunk ra, mit viszunk be a szervezetunkbe". a sok egeszsegesnek mondott szr mellett is siman megbeteghetsz, folosleges megvonni magadtol a jot:D
2017. júl. 6. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Természetesen tisztelet a kivételnek aki olyan mély szegénységben él hogy még napi 800Ft-ja sincs az étkezésre. De minden bizonnyal ezeknek az embereknek nincs pénze internetre, telefonra, és számítógépre se, szóval nagy valószínüséggel nem fogok most találkozni ilyen emberrek a komment szekcióban.:)
2017. júl. 6. 08:44
 3/13 A kérdező kommentje:
Ami természetes, csak félkész termék, nincsen telenyomva minden féle íz fokozóval, tartósító szerrel stb. az egészségesnek mondtható. (természsrtesen alapból egészséges ételekre gondolok első sorban)
2017. júl. 6. 08:46
 4/13 A kérdező kommentje:
Nem mellesleg az egészségünk, a fittségünk 70% ban az étkezésünkön múlik. De nem kell nagyokat példáloznom. Csak meg kell nézni egy egészégesen étkező embert és egy egészégtelenűl. Természetesen mind2 meg tud betegedni. Nem vagyunk hallhatatlanok. A különbség BIZONYÍTOTTAN az hogy aki odafigyel mit eszik, és mellé esetle sportol is, az sokkal nehezebben betekszik meg.
2017. júl. 6. 08:50
 5/13 anonim ***** válasza:
48%
Én a környezetemben 2 félét látok: vagy lusta hozzá, mert sokkal egyszereűbb minden sz.rt összeenni vagy pedig a tudatlanság, mert komolyan azt hiszi, hogy a sok disznózsír stb. az egészséges, mert hogy az öreganyáink is azt ették és éltek 80 évet
2017. júl. 6. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
A fentieken kívül én még azt is tapasztalom (ami egyébként a dohányosokra nagyon jellemző)hogy az emberek nem hiszik el, hogy pont ők lesznek azok, akik majd valami betegséget kapnak. Mindig hallunk a környezetünkben olyanokról, akik rákosak lettek, szívinfarktusuk lett, agyvérzésük, de ezekkel úgy vagyunk, hogy mindig mással történik, nem velünk, ami hamis biztonságérzetet ad. Így nem is gondolják az emberek, hogy nekik foglalkozni kellene az egészségükkel.
2017. júl. 6. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
41%

Ja igen, amit az utolsó írt ég az is nagyon igaz. Nekem is anyósom ilyen, hogy baromi rosszul táplálkoznak, ráadásul semmi mozgás csak a dohányzás. Aztán ha hallja, hogy a faluban vki meghalt daganatban, akkor annyit mond rá, hogy "szegényke, hát igen, ezt örökölte, nem tudom melyik szülője lehetett az". Biológus vagyok, hiába próbálom elmagyarázni, hogy esetleg a hajlamot lehet ilyesmikre örökölni (de az sem feltétlen öröklődik), de a környezeti hatások felelősek a legnagyobb mértékben, hogy ki is alakul valamiféle betegség.


A másik, hogy folyamatosan szedik a gyógyszert a magasvérnyomásukra (igen az is lehet vele született, de az esetükben inkább a töménytelen sz.r kajától van), közben dohányzik, kávézik, tesped otthon. És még nekem akarják beadni, hogy milyen rossz nekem, mert alacsony a vérnyomásom és hogy ők azt olvasták a neten, hogy az sokkal károsabb, mint a magas vérnyomás. Ha elmagyarázom türelmesen, hogy működik ez, mintha a falnak beszélnék

2017. júl. 6. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
29%
Szerintem ez főleg az öregeknél van, a tudatlanság miatt. Nagyanyámnak is hiába mondom, hogy nem biztos, hogy minden nap szalonnát kéne enni és disznózsírral kéne főzni, mert "a tévében azt mondta egy orvos, hogy a disznózsír egészséges" meg "régen is mindenki ezt ette, mégsem volt ennyi beteg ember"... Ja, mert ha a tanyán Julika néni meghalt 65 évesen, senki nem gondolta, hogy lehet, hogy már 5 éve rákos volt, csak nem ment orvoshoz. Ha valaki megszokja, hogy minden nap zsírt zsírral eszik, mert gyerekkorától ezzel etetik, és nem mozog, akkor nehezen fog változni, 25-30 évnél idősebb embereket meg már akkor sem tudsz megváltoztatni, ha megszakadsz.
2017. júl. 6. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Már megint a szalonna meg a disznózsír a főbűnös, nem a modern élelmiszeripari remekművek, az üdítők, jégkrémek, felvágottak, 38 féle összetevőből készült pékáruk és hasonlók...

Szerintem sem drágább egészséges élelmiszereket venni, én a feldolgozatlan élelmiszerekre és a főzésre szavazok. Nem muszáj tripla áron venni "egészséges" kenyeret és hasonlókat, sokszor azok is tele vannak adalékanyagokkal. A mozgás is megoldható ingyen, ha nincs pénz és idő konditeremre és hasonlókra.

Én úgy vagyok vele, hogy utálok beteg lenni, ezért a csábító, finom, de számomra egészségtelen ételekről simán le tudok mondani. A gyógyszereken megspórolt pénzen lehet vitaminokat, gyógynövényeket venni. Szerintem most összességében nem költök több pénzt élelmiszerekre és az egészségemre, mint az étrendváltásom előtt, pedig jobb minőségű ételeket eszem.

"De miért döntünk az egészségtelen mellett?" - Szerintem prioritások kérdése. Általánosságban, amíg valaki egészségesnek érzi magát és nem hízik el az egészségtelen életmódja mellett (vagy nem zavarja a testsúlya), addig nem érdekli, mi lesz később, esetleg bízik benne, hogy neki nem árt, vagy nem is tudja, hogy valamit nem jól csinál. És különben is fontosabb neki a munka, a család vagy a párkapcsolat, a szabadidejét pedig inkább pihenéssel vagy szórakozással tölti, nem főzőcskézéssel és testedzéssel, na meg információgyűjtéssel.

Aztán amikor jönnek a bajok, esetleg egy közeli ismerőssel/családtaggal történik valami, akkor döbben rá, hogy jó lenne változtatni. Ha szerencséje van, még nincs késő. Velem pont így történt.

2017. júl. 6. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
12:53 Azért ez a téma, mert a disznózsír a főbűnös és nem azok, amiket te említettél. Tudom, mert ezzel foglalkozom
2017. júl. 6. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!