Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Milyen étrendel és mozgással...

Milyen étrendel és mozgással tudnék hatékonyan fogyni? 21/L

Figyelt kérdés
Sziasztok. Szeretnék fogyni mert mostanában kicsit elengedtem magam és felszaladt pár kiló és nem érzem magam jól a bőrömben. Nem vagyok kövér meg semmi, inkább azt mondanám hogy magasságomhoz pont átlagos. 180 cm magas lány vagyok és 21 éves. 79-80 kg vagyok. Erős csontozatú vagyok a géneknek köszönhetően. Homokóra alakom van. Mi lenne az ideális testsúly szerintetek? Nagyon nehéz eldöntenem hogy mit ehetnék. Azt tudom hogy a cukrot és a szénhidrátot ki kell iktatni. Illetve milyen mozgást tudnék csinálni ami hatékony? Itt ahol lakom nincs konditerem, se a közelben.

2017. aug. 3. 19:39
 1/2 anonim ***** válasza:

Dehogy kell kiiktatni a szénhidrátot, az kicsit is tartósan eleve lehetetlen (s addig is egészségtelen). Van, akinek egyenesen rengeteg szénhidrát kell s nincs is ezzel gond.


Kalóriadeficitben kell enned a fogyáshoz, jó étrend célszerű több okból (de ez konkrétan nem tudom, milyen neked, mások vagyunk), a mozgás is egyéni. Én pl. itthon súlyzózom s a környékbeli hegyekben túrázom (inkább dombok, de mindegy), sokan futnak, bicikliznek, úsznak...


Nincs ideális testsúly. Ha izmosabb vagy, több kiló a szép, mintha kevésbé, de fix súlyt akkor sem lehet mondani. Nézz magadra, mérj testzsírt... A számok csalókák lehetnek. Így vakon azt mondanám, 70 kiló körül meglátod...

2017. aug. 3. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! Hát az étrendemen van mit alakitani. Húst nagyon keveset eszek, mert finnyás vagyok. Főzni se nagyon tudok. Egyedűl érzem magam ezzel. Barátom se nagyon támogat. Ő mindig azt mondja h neki így tetszem. Hát régebben 70-72 kg között voltam. Most nyáron vettem eszre hogy tavalyi nyári ruháim szorítanak. Futni sokat szoktam régen. Lehet rákene vennem magam. A futás egyebbként hatásos?
2017. aug. 3. 20:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!