Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogyan cseréljem le a zsírt...

Hogyan cseréljem le a zsírt izomra?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Én egy 15 éves lány vagyok és nem érzem magamat jól a bőrömben.

Alapvetően vékony vagyok, 43 kg az 164 cm-hez. Nem is szeretnék drasztikus változásokon túlesni. A problémám az, hogy a testsúlyom nagyobb része inkább zsírból mint izomból áll.

A combjaim zsírosak, kissé lötyögnek, a hasamról is lehetne mit ledolgozni. A felsőtestem pedig olyan semmilyen, kissé vékony és tartatlan. (Szerintem a testtartásom is emiatt ilyen görnyedt.)


Tudnátok adni valamilyen tanácsot? Tényleg zavarnak ezek a hibák, és ha lehet ellene tenni, akkor állok elébe.

Értem én, az étkezésemet biztosan újra kell reformálni, mert egészségtelen és rendszertelen. Mozognom is kéne többet, mert teljesen elpuhányodtam.

Szóval kezdjek el fogyni és közben mozogjak rendszeresen? Esetleg plusz tornákat iktassak be a problémás területekre?

Válaszaitokat szívesen várnám és megköszönném.



2017. aug. 3. 20:38
 1/4 anonim ***** válasza:
Ezzel a testsúllyal fogyni semmiképp ne kezdj! Így is nagyon sovány lehetsz. Kezdj el sportolni, hogy izmosodj! Mivel fiatal vagy, így az edzőtervet még nem javasolnám. Az interneten sok tornavideó van, keress olyat, amit nehezen, de meg tudsz csinálni. Esetleg saját testsúlyos edzésprogramokkal próbálkozhatsz.
2017. aug. 3. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ilyen számokkal a testsúlyod nagy része csont, vér, szervek meg efféle... Persze izom és zsír is van, hiszen anélkül nem léteznél, de ennyi, különösebb felesleged éppúgy nem lehet, mint rendesebb izomzatod. Persze rosszul eloszolva 1-2 kiló is zavaró lehet.


Ha van felesleged, azt kalóriadeficittel le kell fogynod, izmot pedig építened kell (tipikusan kalóriatöbblettel, de kezdőként egy ideig fogyás közben is megy ez).

Jó étrend, jó edzés, jó pihenés. Max. nagyon röviden szálkásítanék, hisz kizárt, hogy köülönösebb felesleged legyen, utána jönne a tömegelés. 15 évesen talán már épp súlyzózhatsz is, nézz utána, ha az érdekel, de persze anélkül is fel tudsz szedni izmot. Mindenre eddz, főleg, hogy felsőtestet is akarsz izmosítani s azt, ugye, sétával és futással nehezen lehet...

2017. aug. 3. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat! Tényleg nincs akkora probléma a zsír és izom eloszlásával, de kissé aránytalannak érzem magam, ha lehet így fogalmazni. Ezért érdekelt a véleményetek. Ha esetleg valakinek lenne hasonló hozzáfűznivalója, azt is szívesen elolvasnám.
2017. aug. 3. 22:08
 4/4 Rádai Réka válasza:
Most komolyan ? 155 cm,48 kg,12 lány vagyok. Szerintem ezár beteges
2017. aug. 7. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!