Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Szerintetek is nagyon kevés...

Szerintetek is nagyon kevés ez a súly? Hogyan tudnék hízni?

Figyelt kérdés
16 éves lány vagyok 160 cm és 32 kg. Mi lehet velem a baj? Mit egyek hogy tudjak hízni legalább egy 10-es rámférne. Undorodom magamtól és mások is cikiznek vele. Az orvosok azt mondták nincs szervi bajom és majd alakulok de kérdem én mikor??? Először anorexiával akartak diagnosztizálni de mikor látták hogy rengeteget eszem és nem hízok ezt elvetették különben is kiskorom óta ilyen vagyok. Ötletek? Vagy esetleg aki ugyanebben a cipőben jár? Hogy vészeltétek át?
2017. aug. 11. 10:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez rendkívül kóros állapot, nem is igazán tudom elképzelni, hogy lehetsz mindössze 32 kiló ilyen magasságggal. Addig kell vizsgáltatnod magad, míg ki nem derül, miért nem vagy képes hízni. Ha a jelenlegi orvosod nem jön rá, fordulj másikhoz!
2017. aug. 11. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
160 cm 32 kiloval nem gyakorira irogatnal, hanem a korhazban lennel🤦🏻
2017. aug. 11. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is ilyen voltam 1 éve. Egy dietetikus ajánlotta, hogy kezdjek el kalóriát számolni. Kiderült, hogy a korábbiakban messze nem ettem eleget, teltségérzet ide vagy oda... A napi energiaigényem 1900 kalória, a hízáshoz pedig 2500+ kcal-t kell ennem.

1kg hízás=7000kcal

Én napi 700kcal-os kalóriatöbblettel hetente csak 0.4-0.5kg-t hízok, pedig elvileg 1kg-nak kellene feljönnie. (A szervezet nem tárol el minden felesleges kalóriát, van, hogy pl extra hőenergiaként leadja azt, amire nincs szükséged)

De fontos, hogy ne keseredj el, képes vagy hízni, még akkor is, ha lassabban, mint ahogy "kéne", csak ne add fel.

2017. aug. 11. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Sokat voltam kórházban rengeteg orvos látott már de egyik sem mondott semmit csak hogy nincs bajom próbáljak sportolni izmot felszedni... 5 éves korom óta balettozom szóval a sport megvan mégsem történik változás.
2017. aug. 11. 13:08
 5/12 anonim ***** válasza:

A sport jó, de akkor még sokkal többet kell enned (főleg, ha az a fajta vagy, aki nagy elvi többlettől is keveset hízik).

Kiszámolnám, mégis mennyi az a rengeteg, van, akinek sokkal többet kell ennie, mint másnak hasonló paraméterekkel.

Tényleg sokat eszel, rendszeresen és egyáltalán nem hízol? Mert akkor talán valami felszívódási problémád van, ha nem is találják. Az energiának valahova mennie kell.

A sport azért jó, mert egyesek tényleg képtelenek zsírtartalékot képezni, de a terhelt izom azért erősödik. De tényleg sokat kell hozzá enni, hisz a sport még visz is el energiát...


Nagyon súlyos szinten vagy, ide igazából egy jó orvos kéne, személyesen.

2017. aug. 11. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Most utána számoltam és tegnap 2900 kalóriát ettem. Ez kevés? Sosem számoltam még nem tudom mi a kevés mi a sok.
2017. aug. 11. 13:29
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Gasztroenterológia...nagyon gyorsan. Velem ugyanez van, csak én 160 centihez 40 kg vagyok, nem tudok hízni. Kórházban semmit nem tudtak mondani rá, aztán magán orvoshoz mentünk (voltak más tüneteim is) kiderült h crohn betegség. Nem akarlak megijeszteni, remélem neked nem lesz, viszont nagy esély van rá, hogy neked is vannak problémák a felszívódással
2017. aug. 11. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

*előző vagyok, meg én idősebb vagyok

De mindenképp ki kell vizsgálni. A pszichológusnál én is megkaptam a "biztos anorexiás" meg konkrétan a fülem hallatára mondtak rám olyanokat ami finoman szólva nem esett jól stb, de máshol is megnézettem, kedves volt az orvos és megnyugtatott hogy ha rendben lesz a diéta meg a gyógyszerek akkor fogok hízni is

2017. aug. 11. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Felszívódási zavarod van, menjetek el bélbiopsziára vagy ilyesmi.


Csoda, hogy még életben vagy, basszus.

2017. aug. 11. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Huha akkor feltétlen mondom a szüleimnek holnap elmegyünk.
2017. aug. 11. 19:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!