Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogyan tudnék leszokni az...

Hogyan tudnék leszokni az édességről?

Figyelt kérdés
Sajnos édesszájú vagyok és nem bírok ellenállni az édes dolgoknak. De utána mindig bűntudatom van,hogy ettem mert tudom, hogy jobb lett volna ha inkább zöldséget vagy gyümölcsöt ettem volna. Valakinek van valami ami esetleg bevált hogy "leszokjon" az édességről?
2017. aug. 14. 21:57
 1/5 anonim ***** válasza:
Króm tabletta.
2017. aug. 14. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Lehet kapni cukormentes epres izu ilyen csavart gumicukor ragcsaf
2017. aug. 14. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Egyel eleg szenhidratot

Az agyad es minden egyes sejtes szenhidratokon (cukrokon) mukodik, ha nem eszel eleget napkozben, akkor este fog radtorni az ehseg, keves zsir es sok szenhidrat, egyel sok gyumolcsot es figyelj oda h eleg kaloriat vigyel be beloluk

2017. aug. 14. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nekem a nagyon sok zsír és nagyon kevés szénhidrát segített, de ez nem mindenkinek opció s általában én sem így élek. Plusz ezzel együtt is ettem édességet, csak már nem volt rá égető szükségem. De finom, jó, miért ne? :D


Erre nincs fix recept. Van, akinek a gyümölcs is megfelelő édesség. Nekem az nem, inkább a kávé kakaóval :D Van, aki 1 kocka étcsokit eszik ilyenkor, meglepően kevés is elég belőle sokunknak.


A testednek magának nincs szüksége édességre, úgyhogy elég kemény elhatározással abbahagyhatod az édességevést. Főleg, ha fizikailag nem vagy függő, csak lelkileg, persze az is nehéz, tudom én, de tényleg csodákra képes az erős elhatározás.


Aztán van, akinek a krómtabletta segít.


Részemről pedig igyekszem nem túlzásba vinni az édességet, ez az életmódváltásaim óta egész könnyű - s ha mégis eszem édességet, az megfelel a diétás elveimnek, egyszerű cukor pl. sosincs benne, max. gyümölcs formájában néha egy minimális mennyiség. Ezt elég jónak tartom átmeneti időszakban annak is, aki tényleg szinte teljesen el akarja hagyni az édességet.

2017. aug. 14. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat :)
2017. aug. 16. 17:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!