Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Gyors 5-6 kg fogyás/hízás...

Gyors 5-6 kg fogyás/hízás járhat egészségügyi állapot romlásával?

Figyelt kérdés

Akár havi rendszerességgel hízok/fogyok ennyit.

22 éves fiú vagyok, 80 kg az a súly ami ideális, akkor nem vagyok se "sovány" se "kövér".

85-86 kilónál már pocakosodok, de olyankor sokat eszek.

Sajnos az a baj,hogy ez mindig pszichés, most például munkahelyi továbbképzéseken kell részt vennem, vizsgáznom kell, és ezeken múlhat az állásom.

Augusztus közepe óta stresszelek, a napi 7-8 szál cigi helyett voltak napok amikor 25 szál cigit szívtam naponta.

(közvetlenül egy gyakorlati vizsga előtt, amin egyébként átmentem, de még van két vizsgám)

Ez a stresszes állapot szeptember elejéig fog tartani, természetesen azzal tisztában vagyok, hogy ez nagyon nem tesz jót az egészségügyi állapotomnak.

A kérdésem,hogy ez a fogyás árthat e?

Mert június-július, és augusztus elején még 85 kiló voltam, augusztus 15.-én kezdtem stresszelni, most 80 kg vagyok.

Enni eszek, de nem sokat, és nem is vagyok éhes, nem érzem,hogy ennem kellene, ez a "nem eszek" nem tudatos önostorozás, csupán kimarad, ha mondhatom úgy, akkor "elfelejtem".


2017. aug. 25. 14:07
 1/3 anonim ***** válasza:
Igen, árthat.
2017. aug. 25. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Igen, a gyakori súlyingadozás megbolygatja a szervezet egyensúlyát és ha fogysz akkor is árthat. Próbáld meg tartani a súlyod írd fel, hogy mennyit eszel és ha marad vele a súlyod akkor egyél annyit később is. A cigi kihat az éhségérzetre ha jól tudom (én sose cigizek) ne egyél emiatt kevesebbet és akkor nem fogsz. Amúgy a 25 szál cigi 100x károsabb mint 5kg fogyás.
2017. aug. 25. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Igen persze a hirtelen fogyás eléggé megterheli az ember szervezetét főleg ha rá tesz még a stresszes élet plusz a cigi ( és gondolom a kávé ne haragudj ha nem de általában a kettő együtt jár).

Azt javaslom figyelj jobban oda az étkezéseidre lehetőleg egészségesebb ételeket fogyassz rendszerezve, tehát mindig egy időbe legyen a reggeli, ebéd, esetleg uzsi, vacsi.

Próbáld meg lejjebb vinni az elszívott cigik számát.

Elhiszem hogy nem könnyű én is dohányoztam anno szerencsére négy éve le tudtam szokni.

Megértem hogy meló ezerrel és bizonyítani kell a mai világban nehéz boldogulni ha nem dolgozik meg keményen az ember de a saját egészséged a legfontosabb és kisebb odafigyeléssel sokat javíthatsz rajta.

2017. aug. 25. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!