Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mostanában mi ez a nagy nem...

Mostanában mi ez a nagy nem kell a tápkieg ellenesség meg a fehérje egy felesleges pénzkidobás hullám? Honnan ered megint ennyire intenzíven?

Figyelt kérdés
Ma is leedzettem előadások előtt és ott volt az egyik ismerős nőm akit meg akartam hívni egy edzés utáni turmixra de ő visszautasította mivel az új álláspontja alapján felesleges az összes tápkieg inkább beviszi szilárd ételből(ez teljesen megérthető). Végül az szak- és edzőtársammal leültünk meginni a turmixunkat és ő is mondta, hogy olyan mintha mostanában megint elindult volna egy hülyeség hullám a "tápkieg ellenesek" táborát létrehozva. Szerintem is túl agresszívak mostanában a reklámok. Én sem viszem túlzásba szedek multi vitamint, ízületvédőt és persze iszom a fehérjét.

2017. szept. 12. 09:08
 1/8 anonim ***** válasza:
48%

Azért mert egyre több az egészségtudatos ember. Nem mindenki azért jár edzőterembe hogy hatalmas izmokat növesszen, nekik az extra fehérje teljesen felesleges.


A túlzott fehérjefogyasztás megterheli a vesét, sok esetben károsíthatja is.

2017. szept. 12. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
48%
Az, hogy felesleges a tápkieg álláspont, még nem tápkieg ellenesség... pusztán felesleges... +vicces mikor valaki ágál a finomított élelmiszerek ellen, aztán edzés után meg issza a fehérjeporát...
2017. szept. 12. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Jaj első... Soha a büdös életben nem fog valaki hatalmas izmokat növeszteni, ha nem kokszol. A fehérje pedig fehérjebevitelt ad, nem növeszt izmokat jobban, mint az étel.


Hm. Nem tudtam, hogy van tápkieg-ellenesség, persze a fehérjeport leszámítva, annak igen harcos ellenzői vannak sok éve, persze nem értenek hozzá, csak beszélnek.


Nekem régi álláspontom van: mindent beviszek szilárd ételből, ha lehet. Jelenleg magnéziumot kell szednem, C-vitamin se árt, de ennyi. Fehérjeport sosem fogok alkalmazni, anélkül is extrém nehéz kellően lent tartani a fehérjebevitelemet, ha húst is ennék, nem is menne :D Az ilyeneknek nyilván nem kell por, de akinek úgy a jobb, egészségére. Ha port használnék, az eleve csak natúr lehetne, nem rajongok az aromákért és a használt édesítőkért s eszemben sincs mindennap édességféléket enni, így is túl édesszájú vagyok. De ez egyéni dolog, semmi gond, ha valaki máshogy áll hozzá.

A multivitamin hasznos dolog tud lenni, csak azt nem szeretem, ha valaki arra alapozva elhanyagolja a rendes étkezést, csak a makrók legyenek meg valahogy.


S az gond még, amikor a kezdő 50 kilós fiúcskákat nem a gyakorlatok helyes elvégzése s a jó étrend érdekel, azt valamilyen szinten van, csak teleszedik magukat kiegészítőkkel, s várják a csodát. Én nem vagyok szakértő, de a testépítésben mindig elmondják a hozzáértők, hogy egy kezdőnek szinte semmit nem ér a vitaminon kívüli kieg, ha amúgy az étrend okés, az pedig úgyis alap. De nagyon sokan túlértékelik a kiegészítőket, pedig azok nem csodaszerek...

S az a buta elképzelés, hogy a fehérjepor izmosít vagy hogy csak edzéshez kell :D Az fehérje, étel, ennyi.

2017. szept. 12. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Az elsőnek persze abban azért igaza van, hogy a túkzott fehérjebevitel káros. De ez a húsra is pont úgyvonatkozik, mint a fehérjeporra. Sokaknak fehérjeporral jön össze a 80 gramm... Ha már fehérjeszegény az éterendjük, jó ötlet a fehérjepor, ha edzünk, ha nem. Hiszen a fehérjeigényünk zöme nem az edzés miatt van, hanem mindenféle belső folyamatunk miatt, ami attól függetlenül létezik. Fogyáskor, nagyobb aktivitásnál, tömegeléskor persze valamivel több kell.


Az, amikor valaki eszik elég fehérjét, plusz még dönti be a turmixokat, az valóban feleslegesen terhelő, sőt egy szinten túl akár jelentősen káros túladagolás. Sok ilyen ember van, nem tudja, miért kell a fehérjepor s mikor nem, csak issza, mert az izmokhoz az kell. Hát, nem.

2017. szept. 12. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én kimondottan fehérjepor ellenes vagyok... régen én is ittam meg osztottam az igét, tele is voltam pattanással, ahogy a mai napig vannak olyan haverjaim akik isszák és tele vannak bazinagy pattanásokkal...

Ennek az az oka, hogy a fehérjék aminosavakra bomlása közben ammonia termelődik... amivel a májnak magas fehérjebevitel mellett folyamatosan bírkóznia kell, így aztán ez az átcsusszan a rendszeren... ezt pedig a másik nagy méregtelenítő szervünk a bőrünk fogja megfogni...

2017. szept. 12. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Bizonyára mostanára derültek ki mindezek túlzott bevitele miatti ártalmak.
2017. szept. 12. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Micsoda duma: leedzettem, szaktársam, nőm :))
2017. szept. 12. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

#5: De a fehérjéket eleve aminosavakra bontja a tested, ha fehérjeport használsz, ha mást...

Túlzásba egyikkel sem jó vinni, s bizonyos fehérjékre persze allergiás is lehet az ember, de ott sem az számít, hogy por-e, hanem hogy mi a kiinduló fehérjeforrás.


Max. az adalékanyagok kavarhatnak be egyeseknél, de van natúr fehérjepor is.

2017. szept. 12. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!