Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Cukor helyett milyen édesítősz...

Cukor helyett milyen édesítőszert használtok?

Figyelt kérdés
Olyanokra lennék kíváncsi, ami glikémiás indexe alacsony, természetes, egészséges, gyereknek is adható.

2017. szept. 13. 11:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
csak is az eritrit. 0 kalória, 0 glikémiás index, bár 1800 kb egy kiló jó esetben. És teljesen természetes.
2017. szept. 13. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Eritritet.
2017. szept. 13. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Xilitet és eritritet (azt csak akkor, ha extrém alacsonyra megyek a szénhidráttal, mivel a xilit édesebb és sokkal finomabb, a fogaknak is jó, én pedig olyan keveset használok, hogy az a pár gramm felszívódó szénhidrát sem számít. csak akkor, ha pl. 20 grammos a keretem és ebből 16-ot elvesznek a fehérjeforrásaim. de akkor is inkább xilit-eritrit keveréket használok, pedig ma már kedvelem az eritritet is, node azért a xilit mégiscsak más).

Aki bírja a stevia ízét, annak az is teljesen jó :)

2017. szept. 13. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
Szőllő cukor
2017. szept. 14. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Az eritritről tudni kell, hogy még csak pár éve tolták a nagyközönség elé, és azért nincsenek még róla hosszútávú tanulmányok, nem pedig azért mert ez a csodaédesítő...

Mindnek van előnye és hátránya... én a kristálycukorra esküszöm, semmi nem pótolja az ízét...

A gyereket meg nem arra kell nevelni, hogy más édesítővel tömje magát, hanem arra, hogy ismerje szeresse az ételek valódi ízét, anélkül, hogy külön édesítenie kellene mindent...

10 évvel ezelőtt még a családunkban (3fő) 2havonta elfogyott 20kg cukor...

Ezt visszaszorítottuk 3-4havonta 1kg-ra...

Sokkal több értelme van leszokni a mértéktelen édesítésről, mint egyszerűen kiváltani a cukrot valami más vacakra...

2017. szept. 15. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

5.-nek teljesen igazad van,de ritkán ha mégis kell valamibe, még akkor sem szeretnék cukrot használni.

Szőlőcukor a lehető legrosszabb szerintem, GI:100, sima cukoré 70

2017. szept. 15. 09:37
 7/11 anonim ***** válasza:
Szőlőcukor nem a lehető legrosszabb, hanem a szervezeted színtiszta üzemanyaga...
2017. szept. 15. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Én úgy tudom, a vércukrot nagyon felviszi hirtelen, és ez káros.Emiatt adják cukorbetegeknek, ha leesik a vércukruk.
2017. szept. 15. 09:59
 9/11 anonim ***** válasza:
Semmi káros nincs abban, ha időnként valami felviszi a vércukrot... teljesen normális dolog... az a káros, ha ezt napi rutinként játszod napjában többször...
2017. szept. 15. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
9-es: Erről olvass még többet.
2017. szept. 17. 08:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!