Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mit kéne még beiktatnom az...

Mit kéne még beiktatnom az étrendbe?

Figyelt kérdés

16 fiu vagyok 178cm

Nem vagyok sovany , csak vekony (futok,hosszitav) es nem tudok hizni. Sokat eszek , mindenbol ( igen , eleg sokat ne jojjenek olyan valaszok h biztos tobbet kellene enned, en ennyit eszek.(kb.2000kcal felett egy picivel egy nap. Sok vitamint viszek e gyumolccsel,tejtermek is megvan, szobal minden makro es mikro tapanyag megvan, kiegyensulyozott etrend. Hat igen nem vahyok az a hizos alkat, keskeny vagyyok a vallam szeles csak meg a labam eros. Megvagyok ezzel elegedve vmilyen szinten mert ugye ha 20-al tobb kg lennek ehhez a magassaghoz ilyen korba az ehhez a sporthoz nem lenne jo. De azert ugy gondolom bem artana h a merleg,nagyobb szamot mutasson, meg egy kicsit tobb hus legyen rajtam. Szoval aki kepbe van a futas es a hizas temajaba attol szeretnek kerni egy ertelmes , celravezeto valaszt,hogy hogyan hizhatnek? Ja ea kaloriabevitelrol annyit hogy ennek meg tobbet de nem fogom megtomni magam ha nem esik jol, sztem a szervezet tudja mennyire van szuksege

Kosz ha dobsz egy ertelmes valaszt :)



2017. szept. 16. 08:46
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia! Én rövidebb távokat futok, nekem ezek váltak be:

Tészta (ebből jöhet bármilyen: milánói, túrós, mákos, lekváros, krumplis, paradicsomos, grízes stb.) Rízs (ugyan így bármihez) . Tésztából lehet sima vagy teljes kiörlésű, ugyan így a rízs lehet fehér vagy barna vagy amilyent szeretsz. Krumpli (ha lehet sült krumpli, vagy krumplipüré esetleg vagy ahogy szereted, egyél mellé szószokat vagy majonézt) Olajos magvakat is fogyassz (szotyi, tökmag, mogyoró, mandula, kesudió, diákcsemege) Ha szoktál enni kenyeret, akkor azt se felejtsd el. Gyümölcsökben pl.: banán, szőlő, bizonyos almafajták sok cukor van, az is jó és energiát ad. Avokádóban sok vitamin van és elég kalóriadús. Jó minőségű műzli vagy műzliszelet is jó. Aszalt gyümölcsök.

2017. szept. 16. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Bizonyára többet kellene enned, 2000 kcal igazán nem sok, a párom is kb. ekkora, izma nincs sok, ő ennyivel éhezne és rohamosan fogyna alapból is, de most, hogy a munkába fut, minimum 3000 kcal a kalóriaigénye, de inkább több. Persze neki gyors az anyagcseréje, nem mindenkinek kell ennyi ilyen adatokkal. Egyébként hízékony alkat, könnyen pocakosodik, de deficitben nyilván nem tud hízni. Úgyhogy az se lepne meg, ha fogynál akár mozgás nélkül is, biztos vagyok benne, hogy ilyen magas fiatal srácok általában többet esznek, ha nem mozognak is.


Ha izmot akarsz felszedni, erősítő edzés és kalóriatöbblet kell s persze elegendő fehérje és pihenés, máshogy nem megy.


A szervezet nem mindenkinél tudja, mennyire van szüksége, de lehet, hogy nálad igen, hisz súlyt tartasz gond nélkül, ugye? Node a tömegeléshez kalóriatöbblet kell, többet kell enned, mint amit a szintentartás igényel.

Az étrend, elosztás is sokat számít, főleg egyeseknél. Van (amúgy teljesen jó, csak nekem nem való) étrend, ami mellett többletben is éhezem s van olyan, ahol deficitben is alaposan jóllakott vagyok egész nap. Szerencsétlenebbeknek van olyan, hogy 800 kcal mellett nem bírnak többet enni... A te szervezeted szerintem jól működik, de a többlethez azért némi erőfeszítés, tervezés lehet, hogy kell. Én se tömöm meg magam, ha többletben eszem, egyszerűen tudom, mivel tudok ugyanúgy jóllakni több kalóriában. Bizonyos kalóriadús ételek nem is laktatnak különösebben.

2017. szept. 16. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Ignis Subdialis ***** válasza:

Keress egy jó probiotikumot és szedd rendszeresen. Ez egészséges embereknél is alap lenne, mert egyrészt az immunrendszer a bélrendszeren alapul, másrészt mert a mai kajákhoz a szervezet nincs hozzászokva evolúciósan, akkor is igénybe van véve az emésztőrendszer, ha úgy kajálsz mint egy kisangyal, a legegészségesebben.

A másik, hogy nagyon érdemes lenne egy alap ételintolerancia vizsgálatot elvégezned, otthoni tesztet kb. 20 rugóért kapsz gyógyszertárban, ami 40+ ételt vizsgál, vagy magánlaborokban vérvétellel több százat is meg lehet nézetni, de az alapra mindenképp szükség lenne, mert lehet hogy valamit eszel, amivel nem oké a bélrendszered, de az ételintolerancia nem olyan mint az allergia, nincs hirtelen reakció, csak úgy csendben agyoncsapja a rendszert a háttérben, ha évtizedekig gyűrsz olyan élelmiszert, amire intoleráns vagy. Egyszer csak elkezdenek jönni a kinyomozhatatlan eredetű tünetek, fejfájás, gyulladások, bőrtünetek, vagy hízol, vagy pont hogy nem tudsz hízni, hiába eszel satöbbi. Szóval erre rá kéne nézni. Igazából már gyerekkorban, de ez még nálunk nincs benne a köztudatban, csak nyugatra, mint azt megszokhattuk.

2017. szept. 17. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!