Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mennyi gyümölcscukor fogyaszth...

Mennyi gyümölcscukor fogyasztható egy nap diéta alatt?

Figyelt kérdés

Azt olvastam,hogy a napi ajánlott cukorbevitel egy nőnek 25 gramm, de nem tudom, ebbe a gyümölcsök is beletartoznak, vagy csak a hozzáadott cukor?

Tegnapi nap például 48 g cukrot ettem meg (1200 kcal étrenddel), de abból 18 g volt a hozzáadott és a maradék gyümölcsből. Ez így ideális?

18/l



2017. szept. 16. 15:41
 1/4 anonim ***** válasza:

A fogyáshoz az kell, hogy deficitben legyél, úgyhogy nincs limit.


Hogy kinek mi az ideális, az egyéni.

Nekem ma 50 gramm fölött jött gyümölcsből és mézből, príma fogyós nap, pedig nem is mozogtam sokat. Normálisan ennyitől cukormérgezést kapok, de most kicsit jobban hozzá vagyok szokva a szénhidráthoz. Sok ember viszont jóval több cukrot eszik nálam és nekik az a jó. Tapasztald ki, mivel érzed magad jól, energikusnak és jóllakottnak.


25 gramm cukor nagyon kevés, nyilván rengeteg embernek eszébe sincs betartani. Én bőven alá tudok menni a napi 25 gramm szénhidrátnak is, ha akarom, nemhogy az egyszerű cukornak, de ha gyümölcshöz nyúlok, simán túlmegyek ennyin a gyümölcsben levő cukorral is, pedig igazán visszafogottan eszem. Körte- és szőlőszezon van, mégis hogyan lenne kevesebb? :D Jólesik, a fogyást nem zavarja, miért ne enném? Görögdinnyeszezonban 140 gramm dinnyebeli cukor megy a dinnyés napokon, na azzal már nem fogyok (de csak mert nem vagyok elég aktív), persze ez nem gátol meg az evésében. Az csak 1-2 nap az évben, kell olyan.

2017. szept. 16. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem az lenne az ideális, ha a hozzáadott 0 g lenne, gyümölcsből pedig annyi, amennyi neked megfelel. Ha fogyni szeretnél, nyilván nem érdemes nagyon elszállni vele.
2017. szept. 16. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy a tejből és gyümölcsökből származó cukor nem számít bele a napi ajánlott mennyiségbe, szóval csak azért, hogy a cukor mennyiségét csökkentsd, ne hagyd el ezeket.
2017. szept. 19. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, ment a zöld mancs :)
2017. szept. 20. 16:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!