Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Jobb az, ha egy nap kevés...

Jobb az, ha egy nap kevés alkalommal eszem, de akkor sokat?

Figyelt kérdés
Mostanában rengeteget kell székelnem.Állandóan székelési ingerem vam és bélgázok gyötörnek.Napi 2 székelés mindig megvan,de van,higy 3-4 is.Van,aki azt ajánlja,hogy ne egyek sokszor egy nap,hanem egyem meg a napi adagomat 2-3 étkezés alkalmával.Mert így nem részletekben fog kijönni,hanem egyszerre.De mindenki azt mondja,hogy a napi 5szöri étkezés az egészséges és ha egyszerre tömök be 1500 kalóriákat,az igencsak megterhelné a gyomrot

2017. szept. 20. 22:48
 1/3 anonim ***** válasza:
Mit jelent a "mostanában" nálad? Nekem is van hogy 3-4 van, amikor egész nap 1x vagy 1x sem, változó. Attól is függ milyen dolgokat eszel szerintem.
2017. szept. 20. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Annyiszor egyél, ahogy neked jó. Nem hinném, hogy igazán erős lenne az összefüggés, de ha állandóan székelési ingered van, az gond, s tuti nem azért van, mert 4-ször eszel. A napi 2-3 ürítés még nem gond, de hogy inger van, az nyilván kellemetlen s nem normális.


Én egyszerre tömök be 1200-500 kilokalóriákat, nekem ez az ideális, ahogy a páromnak is, de nem mindenki ilyen.

Nem terheli meg a gyomrom, egyszerűen épphogy jóllakom. Nyilván nem mindegy, mit eszem.


Ha kevés alkalommal eszel, az egyáltalán nem garantálja, hogy kevésszer is ürítesz.

Injkább kis mennyiségű, kevés salakanyagot termelő ételnél várható kevés ürítés. Rengeteg ételnél, akár 1, akár 8 étkezés van, nyilván napi több normál méretű székletnek illik jelentkeznie.

2017. szept. 20. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Javasolnek egy orvosi kivizsgalast. Igy kezdodott a kronikus vastagbelgyulladasom
2017. szept. 23. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!