Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Lefekvés elött muszály fehérjé...

Lefekvés elött muszály fehérjét fogyasztani?

Figyelt kérdés
Tisztában vagyok vele hogy amikor pihenünk akkor regenerálódik, “növekszik” az izom. De a kérdésem az hogy ha a napi fehérjebevitel elegendő, és mondjuk estére már nem eszek fehérje gazdag ételt (tudom hogy kell csak kívánnlcsi vagyok) azzal gátlom az izom megfelelő regenerálódását, vagy kering a vérben elegendő aminosav amit a nap folyamán vittem be a szervezetembe, ami elegendő a regenerációhoz? Egyáltalán az aminosavak meddig keringenek a vérben? A bevitelük után pár órán belűl már hasznosulnak? vagy tud valamennyit raktározni belőle hogy maradjon estére is?

2017. szept. 21. 15:12
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem kell ezt túlgondolni. A szervezet tökéletesen tudja a dolgát, és hogy mit hova kell beépíteni. Csak egyél rendszeresen és változatosan, és akkor minden rendben lesz.
2017. szept. 21. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Értem én, de azért kérdezem mert érdrkel a folyamat, és ezekre a kérdésekre amiket felsoroltam nem tudom a választ:)
2017. szept. 21. 15:28
 3/6 anonim ***** válasza:
80%

Változó, de 12 órával evés után már elfogynak az aminosavak a lassú felszívódású fehérjékből is, úgy tudom. Ami nem jelenti azt, hogy napi egy étkezésnél ne lehetne jól izmosodni is akár (vagy heti egy 36 órás böjttel), de itt már rezeg a léc. Gondolom, ott már lehet minimális izombontás, de az könnyen visszaépül.

A konkrétabb tudományos hátteret nem ismerem, de nyilván találsz cikkeket, ha keresgélsz, sokkal jobban összeszedve, mint amire itt van esélyed.


A napi összbevitel a döntő, nem kell félned, hogy ha nem eszel evés előtt, akkor gond lesz fehérje szempontjából.

2017. szept. 21. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
57%
Lefekvés előtt inkább a nyelvtankönyvet lenne érdemes lapozgatni...
2017. szept. 21. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
előtt muszáj
2017. szept. 22. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A helyesírás valóban fontos volna számodra is, ne csak az izmodat növeld! A kérdésedre a válasz: a sportolók BCAA szedését javasolják, ugyanis anti-katabolikusnak és anabolikusnak tartják.
2017. okt. 10. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!