Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért nem bírok leállni az...

Miért nem bírok leállni az evéssel? Ráadásul a helytelen és rendszertelen étkezéssel. Mintha függő lennék. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Gyerekkorom óta kövér vagyok, folyton eszem. Olyan mintha csak ez tenne boldoggá. Édességek, zsíros dolgok... nem is hiszem hogy sokáig fogok élni. Többször is diétába kezdtem már, a leghosszabb amit kibírtam 5 hónap volt. Sok le is ment, de a nagy része mindig visszajön. Egyetmista vagyok most, próbálok egészségesen enni ha már magamat kell ellátnom, de a vége időhiány miatt mindig az hogy egészségtelenül eszem... fornetti, cukros italok, csoki, olajos kaják, gyorskaják..... Nagyon akaratgyenge vagyok, de tényleg mintha függő lennék és ezek tennének boldoggá :( ha sokáig diétázom és megvonom ezeket magamtól, akkor nagyon rossz kedvem lesz és nehezen bírom, hiába helyettesítem ezeket bármivel. Azt is szeretem ha dugig vagyok... Elmentem szakemberekhez, endokrinológiai vizsgálaton is voltam, semmi. Egyébként a cukromat is megnézték, semmi gond nincs vele, pedig csúnyán fog hangzani de reménykedtem benne hogy legalább valami kis eltérés lesz és végre valahogy rá tudom majd venni magam az egészséges ételekre. Vérnyomásom is rendben. Sokat sportolok, ezt már azért hogy a sok kalóriától ne hízzak. Voltam pszichoterapeutánál is, csináltunk gyakorlatokat meg mindent bevetett rajtam, de mióta elkezdődött ez a félév megint “visszaestem”

Annyira zavar, ráadásul egészségügyis vagyok és nagyon jól tudom hogy milyen következményei lehetnek ennek... szeretnék jól is kinézni, jó közérzetet, de mégsem tudok leállni.

Fokozatosan elkezdem rászoktatni magam a diétákra, tehát nem hirtelen vagy ilyesmi.... ezer féle diétás ételt el tudok készíteni, amik finomak is, de valahogy mégis a pizza, lángos, sültkrumpli az igazi.

Volt már valaki ilyen helyzetben? Vagy csak szimplán ennyire akaratgyenge vagyok?


2017. szept. 24. 15:14
 1/1 anonim ***** válasza:

Megértem a dolgot, én is így vagyok, bár nem vagyok nagyon kövér, de fogyni kellene.

Lehet hülyeség, de hallottam a gyomorműtétről, gyomorgyűrű vagy ilyesmi, ami után nem tudsz sokat enni.

Az énekes Tóth Vera is így fogyott le most.

2017. szept. 26. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!