Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Tényleg keveset eszem?

Tényleg keveset eszem?

Figyelt kérdés

178 centi vagyok és 61 kiló voltam, kb. két hónapja nem eszem édességeket és kenyeret is ritkán eszem, azóta 56 kiló vagyok. Minden csoporttársam szerint keveset eszek, de szerintem csak azért mondják ezt, mert többször eszem kevesebbet.

Reggelire tejbekuszkuszt ettem mézzel és lekvárral, délelőtt két almát, délután pár szem kis pogácsát, 4 óra körül tejszínes csirkemellet rizzsel, utána egy körtét, ma még tervezek paradicsomot, uborkát, sonkát sajtot, joghurtot ( ezekből salátát csinálok) és még eg körtét. Ez tényleg olyan kevés?


2017. szept. 26. 16:52
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem tudom, mennyit eszel, de alultáplált vagy.
2017. szept. 26. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Számold ki, az kicsit informatívabb, de ha fogysz, akkor bizonyosan túl keveset eszel (ha épp nem fogysz, még akkor is lehet, hogy túl keveset eszel, csak nagyon belassult az anyagcseréd).

Az, hogy leírod, hányszor és mit eszel, még nem adja meg a kalóriamennyiséget, ha nincs mennyiség. Pl. egy zabkása kinek 150, kinek 1200 kcal, nyilván ez a helyzet a tejbekuszkusszal is. A sajt, sonka is lehet kevés vay sok is. Nem tűnik vészesen kevésnek, amit írtál, sok kalóriadúsabb ételed is van, de lehetnek olyan pici adagjaid, hogy mégsem elég.

Ha sokat mozogsz, akkor több étel kell, erről sincs adat.

2017. szept. 26. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Hát ilyen súllyal bőven ehetnél dupla ennyit.


Kórosan sovány vagy, és a saláta okés, de MELLÉ egyél valami laktatót, mert tovább fogsz fogyni.

2017. szept. 29. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Mit értesz az alatt hogy egyek mellé valami laktatót? Reggeltől kezdve majdnem minden ételemben van sok szénhidrát, estefelé kezdek kevesebbet enni, mert különben nem tudok jól aludni. De látom még mindig nem veszi figyelembe senki se azt, hogy már nem eszem édességeket, és az édességek nagyon hizlalnak. Az édességek helyett sok gyümölcsöt eszem, és direkt figyelek arra, hogy minden nap egyek szénhidrát gazdag ételeket. Egyébként meg ettől nem fogok tovább fogyni, mivel amikor leálltam az édességekkel, akkor hirtelen fogytam 5 kilót, de azóta tartom a súlyom. Tudom, hogy Magyarországon az a normális, ami máshol már túlsúlyt jelent, ezért nehéz megérteni engem. A csoporttársaim közül majdnem mindenki sok tésztát és kevés zöldséget eszik, átlagos az alakjuk, aztán a tesiórai testtömegindex és testzsírszázalék mérésen nagyon sok lánynak az jött ki, hogy enyhén túlsúlyosak vagy hogy a testsúlyuk a normál tartományba esik, de a testzsírszázalékuk magas, tehát rejtett túlsúlyuk van, nekem viszont az jött ki hogy pont jó. Úgyhogy szerintem ezek a kórosan sovány vagy, alultáplált vagy kifejezések kicsit erősek.
2017. szept. 29. 11:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!