Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Milyen olajos magvakat fogyass...

Milyen olajos magvakat fogyasszak?

Figyelt kérdés

Földimogyorót szerettem volna enni esténként, egyik nap ezt, másik nap mondjuk diót, stb.

A földi mogyoróról azt írják, hogy egy bizonyos gombafajta telepedhet meg benne, és ezért nem ajánlják.

Pedig ettől eltekintve nagyon egészséges, és az sem utolsó szempont, hogy az egyik legolcsóbb(a héjas fajtára gondolok).

Milyen olajos magvakat egyek akkor?


2017. okt. 1. 21:15
 1/3 anonim ***** válasza:

Én sokszor földimogyorót eszem, mert olcsó és finom (csak pörkölve eszem). Az pont nem érdekel, hogy egyesek szerint ez nem OK (pl. a paleóban is tiltott). A testem nem tiltakozik, nem tudok róla, hogy gond lenne vele... Ez nekem elég.

De eszem lent, szezámot, mákot, diót, kesut és mandulát is, persze ezek egy részét nem nasinak.

Ha az olajos mag a legegészségtelenebb dolog az étrendemben, akkor nem is csinálom rosszul, mondjuk igyekszem is.

2017. okt. 1. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ahány kaját mondasz, mindenről előások neked egy cikket fél órán bellül, amiben leírják, hogy attól éppen miért halsz meg...

Amúgy lenmag és chiamag nálam alap... na meg mák...

2017. okt. 2. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm, én is veszek más magokat is, csak azokat nem így külön eszem, hanem lenmagolajjal bekeverem(napraforgómag, tökmag, szezánmag, és még van pár).

Meg néha a földimogyorót helyett dió, vagy más magvak.

2017. okt. 2. 07:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!