Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » 20 évesként lehet gluténérzéke...

20 évesként lehet gluténérzékeny (csendes cöliákia)? Mivel ha glutént (kenyeret, vagy zabot) eszek, semmi probléma nincsen, de olvastam interneten, hogy van tünet mentes.

Figyelt kérdés
2017. okt. 6. 19:27
 1/5 anonim ***** válasza:
Bárki lehet lisztérzékeny, kortól függetlenül. Ha gyanú van, érdemes tesztet csinálni: [link]
2017. okt. 7. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nincsen semmilyen tünete, csak olvastam interneten, hogy van tünetmentes, aminek már csak akkor van tünete, mikor már a vékonybél elsorvadt, vagy rák alakult ki. Meg ilyenek.
2017. okt. 7. 20:40
 3/5 anonim ***** válasza:
Panaszmentesen nem kell szűrni. Ha valamelyik tünet van, akkor igen: [link]
2017. okt. 7. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Kicsit túl van hájpolva ez a glutén.


Manapság már a gyári felvágotton is ott virít a felirat, mint egy reklám, hogy glutén mentes.

Én meg nézek rá, mint borjú az új kapura, hogy mi a túrót keresne benne liszt, vagy kenyérmorzsa tényleg... még jó hogy glutén mentes. Ez csak természetes.

2017. okt. 11. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem természetes. Csomó ételbe tesznek olyan adalékot, amit glutént tartalmas, pl. búzakeményítőt. Sok gyógyszer pl. ezért nem gluténmentes. Pedig mondhatnánk, hogy az Aspirinben hogy is lenne glutén, pedig van.
2017. okt. 12. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!