Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » 14 éves,162 cmes,60 kgos...

14 éves,162 cmes,60 kgos lánynak milyen makrotápanyagot javasoltok?

Figyelt kérdés

Jelenleg 1800 kcalt eszek, hetente csökkentettem 200 kcallal a mennyiséget( 2750 kalóriáról kezdtem, mert napi 3000 kcalt ettem hónapokon keresztül) és jövő héten szeretném elérni a végső célt, az 1600 kcalt.

Sajnos az átlagnál kevesebb izmom van, és több zsírom, ezért nézek ki kb. 65 kilónak. Ezáltal szeretnék szálkásítani.

Annyi sokféle badarságot olvastam (45% fehérjére 170grammot dobott ki, ami szerintem rengeteg, aztán meg írta, hogy 2g/tskg, úgy meg 120 g, és elég nagy a különbség. ) úgyhogy ezért kérdezem, milyen arányokat javasoltok, akár százalékban, akár tskg alapján. Előre is köszönöm a segítséget.



2017. okt. 7. 10:18
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha fogyás a cél, akkor 1,5-2 gramm fehérjét javaslok testsúlykilogrammonként, ami a te esetedben 90-120 gramm naponta. A kalóriával lehetnél kicsit bátrabb, nőknek napi 1200 kalóriát szoktak javasolni fogyáshoz. Mivel átlagos termetű vagy, ez az érték valószínűleg neked is megfelelő lenne. Ha intenzíven sportolsz, akkor persze lehet több. Hogy minimalizáld az izomvesztést, ajánlott valamilyen testmozgás végzése (futás, bicikli, aerobik, erőedzés).
2017. okt. 7. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

1 év alatt 3 féle étkezési zavarom volt, (anorexia, ortorexia, fatorexia) és nem szeretnék 1400 alá menni.

Biciklivel járok suliba, naponta vannak tesiórák, esténként fél órát sportolok, a nap közbeni hajtásról nem beszélve, úgyhogy sok kalóriát égetek el, az anyagcserém pedig 1350-1400 kcal. Úgyhogy nem szeretnék 1600 alá menni, csak ha nem indul be a fogyás.

A fehérje akkor tisztázva. De a zsíron és a szénhidráton vacilálok. A szálkásítás kevés zsírt, és picivel több szénhidrátot ír(én ezt olvastam) de én a zsírtól nem hízok, csak a szémhidráttól. Ezeknek mennyi legyen az aránya?

2017. okt. 7. 10:35
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha elmondtad volna, hogy különböző, étkezéssel kapcsolatos betegségeid voltak/vannak, nem fárasztom magam a válasszal, mert a betegségekhez nem értek. Konzultálj a kezelőorvosoddal!
2017. okt. 7. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nincs orvosom:/

Magamtól gyógyultam meg, mert az anorexiám, sem a fatorexiám nem volt életveszélyes állapotban.

Egyébként azért nem írtam le, mert mások nem vesznek komolyan.

2017. okt. 7. 11:03
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem arány kell, grammok. A fehérjét már leírták, a zsír tipikus szálkásításkor 0,5g/ttkg szokott lenni, a ch pedig a fennmaradó kalóriamennyiség, hogy ez 1-2 g/ttkg vagy 5 vagy mennyi, az merőben egyéni, természetesen.

De a zsír simán nőhet a ch terhére, akár extrém mértékben is.


Az 1600 kcal jól hangzik, én se mennék alá átlagban ugyanekkora nőként (ehhez is évek kellettek speciális étrenddel s elosztással, hogy bírjam) :) Van, akinek megy a kevesebb, de nem akárkinek s nem is kell. Ha rendesen mozogsz, simán lefogysz ennyivel is.


Nincs olyan, hogy zsírtól nem hízik az ember, legjobb tudomásom szerint. Tudom, hogy zsírral simán lehet hízni, s azt is, hogy van, aki túlevéssel sem hízik semmitől, de az azért fura lenne, ha valaki a többlet ch-tól hízna, a többlet zsírtól pedig nem. Bár amilyen összetett az ember működése, én már semmin sem csodálkozom...


Próbáltad már a sok zsírt (mondjuk 2,5-3g/ttkg, az már alakul, bár aktívitás kérdése) minimális ch-val, hogy tudod, nem hízol vagy min alapul a tapasztalatod? Tényleg érdekel.

2017. okt. 8. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Utolsó

Köszi a válaszodat(;

Nem próbáltam még.

2017. okt. 8. 09:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!