Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogyan lehet visszaállítani a...

Hogyan lehet visszaállítani a szervezetet tartalék üzemmódról normál üzemmódra?

Figyelt kérdés
A súlyomhoz képest, nagyon alacsony a napi kalóriabevitelem, kb. 1200 kcal/nap, most 98 kg vagyok. Emellett heti 2-szer 1,5 órát aerobikozom. 3 gyermekem van, tehát el lehet képzelni, hogy nem ülök egész nap, mégsem fogyok semmit, sőt. Hajlamos vagyok az ödémásodásra, naponta változik a mérleg+/- 1-2 kilóval a víz miatt. Valószínűleg tartalék üzemmódban vagyok. Mit tegyek, hogy visszafordítsam a szervezetem anyagcsere felhasználását, hogyan tudnék lefogyni? Kérem, csak hozzáértők írjanak.

#fogyás #tartalék üzemmód
2017. okt. 13. 10:49
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nincs tartalék üzemmód. Ha napi 1200 kalóriát viszel be (és tényleg annyi), egész biztosan fogyni fogsz. Ne naponta mérd magad, mert az semmit sem jelent. Pontosan egy hónap múlva nézd meg, mennyit változott a testtömeged.
2017. okt. 13. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nézesd meg a pajzsmirigyedet.
2017. okt. 13. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szedsz valamilyen tápkieget? Nem tudom, miket eszel, de lehet, nem ártana D-vitamin, magnézium, omega 3, esetleg króm pótlás.

Nem tudom, miből áll az étrended, és mióta fogyózol, de ha a kalóriaszámlálás eddig nem hozott eredményt, talán kevesebb szénhidrátot kellene enned, odafigyelve a megfelelő fehérje- és zsírbevitelre is. Mindezt lehetőleg természetes (nem bolti feldolgozott) ételekből.

Pajzsmirigy- és vércukorszint-vizsgálat hasznos lehet.

[link]

[link]

Szedsz amúgy valamilyen gyógyszert?

2017. okt. 13. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nincs tartalékoló üzemmód, max. szokatlanul lassú anyagcsere.

Mióta nem fogysz? Ilyen súllyal, mozgással, ilyen minimális evéssel elég hihetetlennek tűnik a dolog, az emberek zöme sosem lenne ilyenre képes, még tartós éhínség esetén sem, amikor a test igyekszika lehető legkevesebből fennmaradni.


Az anyagcserének a rendes evés és mozgás tesz jót, de ez elég erősen egyéni is. Kalóriadeficitben viszont fogynod kell, ez a fogyás alapja, szükséges és elégséges feltétele. Az egészséges, éhezés és önsanyargatás nélküli fogyás már összetettebb.

Ha vészesen alacsony az anyagcseréd sebessége, akkor mozgással tudsz mégis deficitbe kerülni rendesebb tápanyagbevitel mellett, de talán kivizsgáltatni magad sem lenne értelmetlen...

2017. okt. 13. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Csak D vitamint szedek. Már nézettem a pajzsmirigyem, a prolactin szint egy kicsit magasabb, de ez betudható annak, hogy még legkisebb gyermekem komfort szopizik. Azt javasolták, ha abbahagyom a szoptatást, akkor újból vizsgáltassam meg magam. Nagyon rég óta szenvedek. Volt olyan, hogy napi 800 kalória mellett nem ment le egy deka sem, persze ekkor nem tornáztam semmit. Nem lehet, hogy az a baj, hogy alapból annyira kötöm a vizet magamhoz, mint eb a karóhoz, hogy ez a probléma? Sokat olvastam, hogy úgy indul a fogyás, először a a felesleges víznek kellene távozni a szervezetből. Pedig nem eszem sósan sem. Kerülöm a zsíros ételeket, sok párolt zöldséget eszem. Többnyire kókuszzsírral főzök, pl. olyan rántást készítek tk lisztből, hogy porlik. Sokszor a a leveseket is inkább a zöldséges sűrítem be. Cukor helyett eritritet eszem, stb. Tény, hogy nem vagyok egy nagy ivó, lehet ez a gond? A legutóbbi sikerem terhesség alatt volt, nem ettem többet mint előtte, így ment le a 9 hónap alatt 3 kiló vagyis, 3 jött fel összesen, de mivel a gyerek mindennel együtt 6 kiló volt, így mentem a szülés után 3 kilóval mínuszba.
2017. okt. 17. 10:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!