Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mennyi legyen a makro tápanyag...

Mennyi legyen a makro tápanyagok aránya?

Figyelt kérdés

Suliba tanult:

60% ch 30% feherje 20% zsír

Gyúros étrend:

45% fehérje 30% ch 25% zsír


Szerintetek melyik egészségesebb, ti melyiket javasoljátok? Személy szerint én nehezebben emésztem a fehérjét mint a zsírokat és a szénhidrátot és ezert pl könnyebben emésztek egy szaftos húst mint egy száraz csirkemellet. Gyümölcsből, zöldségből pedig végtelen mennyiséget tudok fogyasztani😁


18/F 185cm 60kg


2017. okt. 21. 13:45
 1/4 anonim ***** válasza:
Az átlagember számára testsúlykilogrammonként 0,8 gramm fehérje a minimum naponta. A te esetedben ez kb. 50 gramm. Sportolóknál, tömegelésnél, illetve fogyókúra idején érdemes megnövelni az adagot kb. a duplájára. A szénhidrát és a zsír aránya nem annyira fontos, de valamennyi zsírt mindenképp kell fogyasztani.
2017. okt. 21. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Az enyém kb így néz ki:

45% szénhidrát 35% zsír 20% fehérje


Lehet, hogy ez az eloszlás akadályoz a tömegnövelésben?

2017. okt. 21. 14:05
 3/4 anonim ***** válasza:

Egyénileg is igen változó lehet, azonkívül a grammok számítanak, a százalékozásnak semmi értelme s adott esetben roppant egészségtelenek a fentiek.

Ugyanannak az embernek nem sokat változik a fehérjeigénye, ha 1500, ha 4000 kcal energiára van szüksége (utóbbi esetben aktívabb, talán izmot is növel, úgyhogy kicsit több kellhet, de nem arányosan).


45% fehérje bődületesen soknak tűnik, főleg, ha aktív az ember, így még több a kalóriaigénye. Nekem szálkásításkor sem mehet 25% fölé, tömegeléskor pedig nyilván sokkal alacsonyabb értéken lesz. Való igaz, hogy nekem nem nagy a zsírmentes testtömegem (s az egyik tipikus étrendem is kevésbé megengedő a fehérje elszállásával), de nem is mindenki 80-100 kiló szálkásan, s akik igen, általában azok sem szálkásítanak nagyon kevés kalóriával.


Legyen meg a 0,5 g/ttkg zsír, kb. 1,5g/ttkg fehérje, a többi nem kötött, mindenki csinálja, ahogy tudja, neki jólesik és beválik, nincs rá semmilyen értelmes szabály (illetve általában azért jó, ha választunk a ch és a zsír között s nem egyszerre vannak magasan. már ha ezt meg tudjuk oldani, mert van, aki nem tudja).


Pl. nekem hosszú kutakodás után egyértelmű vált, hogy az ideális szálkásító makróim (némi aktivitással) kb. 10% ch, 25% fehérje, 65% zsír. Persze ez adott kalóriakeretnél, hiszen a fehérje fix (grammot nézve) s a ch sem szállhat el.

De más ember bele is betegedhetne ebbe, ahogy én is a számukra ideálisba. Van, akinél jóval 80% fölött van a ch és ezzel a világon semmi baj nincs, ha így is megadja a testének, amire szüksége van s jól érzi magát meg minden.


Én is rengeteg ch-t tudok enni, de attól még nem egészséges számomra. Fehérje pedig kell, akárhogyan emészted. Nem működsz nélküle. Ha a zsíros hús jön be, az nem gond, edd azt.

2017. okt. 21. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Most látom az új kérdésed. Grammokat írj, mert a százalékokkal nem tudok mit kezdeni.

A tömegeléshez kalóriatöbblet és fehérje kell, az nem számít, hogy a fehérje hány százalék és mennyi a ch. Tömegelnek napi 10 és 1000 gramm ch-val is emberek. Nem ezen múlik. A fehérjénél sem az számít, hogy 10 vagy 20 vagy 50% (bár az utóbbi csak rossz lehet, jó fehérjebevitel rendes kalóriatöbblettel nem jön össze), hanem hogy megfelelő mennyiség legyen grammban.


Talán kicsit túlmagyaráztam, de ha ez kell a megértéshez, akkor OK.

2017. okt. 21. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!