Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Lisztérzékenység lehet?

Lisztérzékenység lehet?

Figyelt kérdés

Nem tudok hízni sokszor járok mosdóba Körülbelül 2 3 szor vagy valamikor két nap után megyek.

Rendesen eszek de most két kilót vesztettem.

Voltam már orvosnál Azt mondták hogy lehet lisztérzékenység de mivel most Külföldön vagyok ezért itt nem fognak gyomortükrözés csinálni. Mivel drága.

Mi a lisztérzékenység főbb jellemzői?

Reggel általában gabonapelyhet eszem és este meg Nutellás kenyér vagy lekváros kenyér



2017. okt. 27. 13:09
 1/3 anonim ***** válasza:
52%

A google-ban megkeresed a gluténérzékenység címszót, ott megtudod, milyen tünetek vannak.


Emellett mindenhol lehet kapni gluténmentes termékeket, egyszerüen egy hónapig nem eszel gluténtartalmú élelmiszert és meglátod, hogy javul vagy sem.

2017. okt. 27. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Ikonstar ***** válasza:

A cöliákia (lisztérzékenység) kaméleonbetegség, sokféle tünettel jelentkezhet, olyanokkal is, mint amik neked vannak.

Ha ki akarod vizsgáltatni, akkor a vizsgálatok végéig ne kezdj gluténmentes diétába, mert a szervezet elkezdi regenerálni önmagát és később már nem leszel vizsgálható.

A biopszia előtt elmehetsz laborvizsgálatokra. Én vérvételből ezek megnézését javaslom:

transzglutamináz elleni IgA (ttg IgA),

transzglutamináz elleni IgG (ttg IgG),

endomizium elleni IgA (EMA IgA),

endomizium elleni IgG (EMA IgG.

2017. okt. 28. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
.
2018. okt. 17. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!