Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Az egészséges táplálkozás...

Az egészséges táplálkozás önmagában véd a betegségekkel szemben?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy ez összetettebb, mint az, hogy leírom ide egy egymondatos kérdésben. Milyen betegségekkel szemben, mit értek egészséges táplálkozás alatt, stb. Olyasmire gondolok, hogy változatos étkezés, sok nyers gyümölcs/zöldség, megfelelő folyadékszint, zsírszegény húsok, vitamin étrendkiegészítő, semmi alkohol/cigi, NO CUKOR, NO SÓ (csak ami benne van az ételben). Ez önmagában mihez elég? Ömlik az egészséges étkezés a médiából, de igazából ez mihez elég?

2017. nov. 7. 10:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
52%
Mivel erősebbé teszi a szervezetet, az a kisebb betegségek ellen teljesen védett lesz, a nagyobbakból hamarabb felépül, és a súlyosabbakkal szemben is jobbak a túlélési esélyek. A középkorban egy éhező ember egy náthába is belehalt, míg egy jóllakott nemes meggyógyult belőle.
2017. nov. 7. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
87%

Általánosságok helyett csak a saját példámat írom le. A táplálkozásom annyiban különbözik az általad leírtaktól, hogy zsíros húsokat is eszem, a sófogyasztásomat nem korlátozom (nem értem, miért kéne), ritkán eszek feldolgozott ételeket, és Mg-ot, D vitamint szedek. Ezen kívül kicsit többet mozgok. Ez nálam ahhoz elég, hogy a korábbi évente 10x helyett csak 2x vagyok influenzás/náthás, sokkal gyorsabban gyógyulok. Az autoimmun betegségeim jelenleg tünetmentesek, az emésztésem megjavult, lefogytam (a BMI-m 20 körüli), a bőröm sokkal szebb, és kiegyensúlyozottabb lettem. Nem szedek semmilyen gyógyszert.

Nekem már amiatt is megérte, hogy jobb az immunrendszerem és a közérzetem. Abban csak reménykedni tudok, hogy a későbbiekben komolyabb betegségeket is sikerül kivédenem (cukorbeteg szerintem nem leszek).

Szerintem minden betegségtől nem tud megvédeni, de a krónikus/civilizációs betegségek zömétől igen. Persze hogy mi is az egészséges táplálkozás, azon elég sok a vita manapság.

2017. nov. 7. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

A vegán életmód 30%-al csökkenti a szív-és érrendszeri megbetgedések, rák, gyomor-vese-és májbetegségek kialakulásának esélyét szóval igen.


Ellenben az állati zsiradékok, húsok fogyasztásával ez nem kivitelezhető. Mindegy milyen hús, egy egészséges étrendbe se a hús se a tejtermék nem fér bele!

2017. nov. 7. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Örökké nem él senki, az azthiszem elfogadható tény, én hús nélkül nem tudok élni. Ugyanígy emberi generációk százai éltek/élnek/fognak élni húsalapú ételeken. Azt meg nem hiszem el, hogy a vegán étkezés annyira jó. Nem támadásból vitatkozom veled, inkább kíváncsiságból, de alapjában egy természeti nép sincs a Földön jelenlegi tudásom szerint, akik ne ennének húst valamilyen mennyiségben.
2017. nov. 7. 11:10
 5/11 anonim ***** válasza:
30%

az emberiség kb 20%-a nem fogyaszt húst a statisztikák szerint ezek milliárdok :)

A legtöbb egészségügyi világszervezet már megerősítette a fent írt tényt pl ADA CDA WHO stb. A vörös és feldolgozott húsok pedig a WHo szerint a cigarettával egyenértékűen rákkeltőek.

De higgy amit akarsz, én inkább a kutatásoknak és tényeknek hiszek!

2017. nov. 7. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Hogy a helyes kifejezés a "véd-e" az viszonyítás kérdése.

Sok minden okozhat betegséget és nem is sokat tehetsz a legtöbbje ellen, maradjunk tehát annyiban, hogy "egészséges táplálkozással" - ha van ilyen - legalább nem növeljük még eggyel a faktorok számát.

2017. nov. 7. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek!
2017. nov. 8. 05:20
 8/11 anonim ***** válasza:

Az egészséges, változatos táplálkozás komoly védelem a betegségekkel szemben, mert a szervezeted és az immunrendszered mindent megkapott a küzdelemhez.


[Persze az egészséges táplálkozás nem keverendő össze a jelenleg divatos ételek fogyasztásával, és a különféle (Norbi, Paleo, Vegán) divat-diétákkal, divat-életmódokkal sem. A média által tolt, vagy túltolt és egészségesnek mondott termékekkel sem.

#2-es válaszoló elgondolásához csatlakozva csak annyit mondanék, hogy nagyapám 87 évet élt, nem vetette meg a sós szalonnát, és a Debrecenből Budapestig tartó vonat-utat étel és ital fogyasztása nélkül is simán kibírta.

Aki tudja, hogyan termelődik az oxidatív foszforiláció során a mitokondriumokban víz, az érti is miről beszélek.]

2017. nov. 9. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Az utolsó mondatodat kb. 3x olvastam el mire össze tudtam tenni fejben azt, hogy mi-mivel-mit akar csinálni. A mögöttes tartalmat persze nem értem, de ettől függetlenül köszönöm szépen a válaszod, a lényeg átjött!
2017. nov. 9. 12:32
 10/11 A kérdező kommentje:
Mondjuk egyszer én is rá voltam állva a csirkemell-rizs diétára, és amikor egy orvosnál jártam próbált róla lebeszélni. Érthető, egyszerű érvekkel elmondta, hogy az ember fogazata olyan mint a disznóé, gumós, így a vegyes koszt a megfelelő számára. Vegyesen, változatosan. Így innentől kezdve már nem is olyan érthetetlen ez a történet.
2017. nov. 9. 13:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!