Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért nem tudok hízni?

Miért nem tudok hízni?

Figyelt kérdés

16 eves fiu vagyok. 178cm,55kg

A csipom keskeny, az a szerencsem h a vallam nem olyan keskeny. Ami eléggé zavar az a karom, mert elég vékony, és az hogy amit eszek az nem jön rám.

Kockahasam van , de hús az nincs rajtam. Kiskoromban nem voltam sovány. Általános iskolától kezdve

vagyok vékonyabb az átlagnál. Futásban jó eredményeket értem így el, de inkább lenne egy erősebb testem , és ne nyertem volna. A futásra a tanulás miatt nem sok időm maradt , úgyhogy tavaly fél évig nem sportoltam semmit. Most viszont elkezdtem úszni,hogy erősebb legyek. Úgy gondolom,hogy megeszek egy nap 2000kcal-nál többet, viszont ennél többet nem tudok, ha csak nem tud valaki valami okosat mondani az étvágyfokozás terén. Ez úgy tűnik genetika ? Mert apukám is ilyen volt kamaszként mint én, viszont nemrég meg fogyóznia kellett. Ez mitől lehet, hogy valaki később tud hízni, de előtte nem ? Arra gondoltam, hogy talán azért nem hízok mert növök/nőttem de nem annyira sokat csak 7cm-t egy év alatt,valaki meg egy nyár alatt 10-et. Szóval van valami hízást segítő ötletetek? Köszönöm előre is.



2017. nov. 11. 16:35
 1/4 anonim válasza:
Egyél többet, számold ki mennyi kalóriára van szükséged a nap folyamán, vigyél be többet. Több fehérje, több szénhidrát. Barátkozz a táplálékkiegészítőkkel, végezz súlyzós edzést. Figyelj a vitaminokra (különösen a b vitaminr) egyél változatosan,többet mint eddig többször.
2017. nov. 11. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A férfiak anyagcseréje az idő múlásával egyre romlik, lassul. Kevesebbet ürít, többet raktároz. Apukád ezért olyan. Izmokat kell növesztened. Egyél sok fehérjét, és eddzél súlyokkal. Vagy ha van kertetek akkor áss ki egy nagy gödröt, majd temesd be, és mellette áss egy nagyobbat, mint egy medence :)) Mire végzel vele elégedett leszel a külsőddel.
2017. nov. 11. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Azzal nem sokra mész ha sörhasat növesztesz. Kezdj el edzeni súlyokkal és akkor lesz egy egészséges férfias alakod.
2017. nov. 11. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Keveset eszel. 2000 kcallal nem reális, hogy hízz.

De persze izmot kéne felszedned. Az edzés jó esetben növeli az étvágyadat, de ez nem garantált s persze még többet kell enned.

Ha az étel térfogatával van gondod (sokaknak van ez tömegeléskor), egyél zsírosabban. Nem kell extrém dolgokra gondolni, a zsír roppant tömény, egypár deka máris többszáz kcallal dobja meg az energiabeviteledet... S rejtett zsírokkal elég kellemesen bevihető. Sajt, zsírosabb hús, olajos magvak...

Van, akit elég erősen laktat némelyik étel, na arra lehet fókuszálni szálkásításkor, tömegeléskor más a cél.

2017. nov. 12. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!