Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Aki lisztérzékeny, hajlamos...

Aki lisztérzékeny, hajlamos arra majdnem mindenre legyen allergiás?

Figyelt kérdés

Nem tudom, hogy a lisztérzékenység egyenlő-e az allergiával.

Egy barátnőmről derült ki tavaly tavasszal, hogy lisztérzékeny. Ezt úgy vették észre nála, hogy sokszor lett rosszul, orvoshoz ment és akkor derítették ki az okát. Azt is hozzátette, hogy már 6 évvel ezelőtt alakulhatott ki, de akkor nem vette komolyan, mert nem volt sokszor rosszul. Úgy látom, hibázott is.

Megtudtam, milyen hosszú a listája, és hogy olyan dolgoktól is lesz beteg, amivel korábban nem volt baja. Ilyen például az ételszínezék. Azt is mesélte, hogy idén nyáron a gyömbéres Kinleytől is ment a hasa, pedig azzal sosem volt baja. Ezt is felírta a listára. Vásárlás előtt ugyan mindig elolvassa a leírásokat, de sosem lehet tudni, miktől lehet rosszul. Ha jól emlékszem, valami fűszerkeveréktől is rosszul volt, pedig nagyon keveset tett bele a levesbe.

Ma nem volt bent a suliban és ofőn arról beszélgettünk, ki hozzon sütit a karácsonyi ünnepségre. Kérdezték tőlem néhányan, hogy nem ismerek-e valami receptet, ami jó a barátnőmnek. Mondtam, hogy semmit nem merek neki csinálni, mert tartók attól, hogy bármitől rosszul lehet. Csak azt tudom, biosütiket vesz a boltból vagy őmaga csinálja otthon. Inkább őrá bízom a sütisütést.



2017. nov. 17. 15:48
 1/3 anonim ***** válasza:

A fűszerkeverékek simán gluténosak, az előre csomagolt fűszeres cuccok is (húsok, szalámi, májkrém...)


Lisztek közül eheti a rizs-, kukoricalisztet - ebből süthetsz ütit, csak piszok nehéz.

- brgonya, és -keményítő mehet

- zöldség, gyümölcs, húsok (sima, natúr)

- fűszerek zöme (ami NEM keverék, hanem sima)

- tej, de pl. ízesített termékek közül már nem mindegyik

2017. nov. 18. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Ikonstar ***** válasza:
100%

A lisztérzékenység (cöliákia) különbözik az allergiától, nem is feltétlen jár együtt a kettő.

Ha mindenre érzékeny a barátnőd, akkor jobb, ha inkább olyat vesztek az ünnepségre, amit biztosan ehet (és az is jó, ha nem marad ki a sütizésből). A gluténmentes sütiknél a készítés körülményeire is oda kell figyelni, nem elegendő a gluténmentes alapanyag.

2017. nov. 18. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm :) Mentek a zöld kezek. Holnap mindent megbeszélek a barátnőmmel
2017. nov. 19. 08:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!