Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Aki genetikailag vékony, az...

Aki genetikailag vékony, az az anyagcsere miatt nem tud hízni?

Figyelt kérdés

16 eves fiu vagyok . 178cm

55kg, kb 8-9% a testzsirom vagy meg kevesebb.

Hogyan tudnék szélesedni egy kicsit + húst felszedni ? Minden tápanyag megvan, minden vitamin, ásványi anyag, ez biztos. A Napi kalóriám is jóval több mint a korombelieknek. Megeszek vagy 2500-2700kcal-t egy nap. , úszok is 3* egy heten


Mitől lehet hogy nem tudok hízni ? Azt tudom hogy genetika , de azon belül mi ? Anyagcsere, felszívódás, vagy mi miatt ?

Mert alapvetően nem wc-zek többet mint más . Az volt szüleimnél is hogy 20 éves korukig nagyon vékonyak voltak és utána nőtt a tömegük ? Ennek érdekében lehet valamit csinálni, hogy ne olyan későn tudjak csak hízni ?

Annyit kérnék,hogy aki választ ír az azt is írja oda hogy honnan tudja/gondolja amit írt(tehát csak olyanok írjanak , akik értenek ehhez a témához(



2017. nov. 29. 10:20
 1/9 anonim ***** válasza:

ha sokat eszel, de annyi kalóriát el is égetsz, azért nem tudsz hízni...

ettől függetlenül ismerek olyat, aki egész nap csak ül meg fekszik, 3x annyit eszik mint én, rajtam meglátszik az a kevés is, ő meg csont és bőr... genetika, alkatiság...

másik ismerősöm is sokat eszik, de neki gyors az anyagcseréje, megebédel és kb. fél óra múlva már megy is wc-re...

vannak lány ismerőseim (huszonévesek), akik pl. 1 éve egy jó kis vírusfertőzés következtében fogytak 5 kg-t, azóta sem bírták visszahízni, nem sportolnak, esznek rendesen... szednek vitamint, béres cseppet és mégsem.

2017. nov. 29. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Elképzelhető hogy hormonális okai is vannak, az az anyagcsere fő mozgatórugója, de ha a sejtek genetikája válasz nélkül hagyja a hormonokat, ekkor ez így nehéz lesz.

Pl nem szőrösödő fiúk, kismellű lányok, izomzat növekedésének elmaradása, stb.

(egy kezdő endokrinológus)

2017. nov. 29. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Te most mit akarsz? Elhízni, vagy izmosodni? Mert az utóbbihoz nem ártana mozogni is...
2017. nov. 29. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

az úszással csak fogyni lehet

súlyzóval lehet növekedni

2017. nov. 29. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló azt írja , hogy az úszással csak fogyni lehet. Érdekes. Cseh Laci gizda ? Talán Kenderesi ? Tényleg fogytak volna az úszástól? Te barom , azt se tudod mit írsz, csak akarsz okoskodni.
2017. nov. 29. 18:28
 6/9 anonim ***** válasza:
75%

Az úszás nagyon kalóriaigényes. Aki profi az nagyon sokat is eszik mellé. (Nem tudom konkrétan mennyit, de pl a profi kerékpárosokét igen, versenynapon 9000 kcalt tolnak be, 9000-et! És 65 kilósak mégis csak)

Egyelőre csak told magadba a kaját, ne sportolj rendszeresen. Az majd jöhet utána.

2017. nov. 29. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
37%

én akarok okoskodni???

A saját sz.r.dat elemzed, és nem érted miért nem nézel ki úgy mint Cseh Laci?????

Mi lesz a következő? Te vagy a legokosabb a suliba? :D

2017. nov. 29. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ne zaklass privátban majom gyerek. Ő szerinted csak úszkál ide oda és azért néz ki úgy? :))))
2017. nov. 29. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Utolsó akkor tanulj meg olvasni Papa, mert azt már rég meg kellett volna. Írom,hogy úszok egy héten háromszor, erre ílyet írsz, hogy nem ártana mozogni is. Szerinted az úszás az micsoda drága barátom? Mielőtt neked áll feljebb tanulh meg olvasni, vagy vegyél egy olvasószemüveget öreg :)
2017. nov. 30. 08:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!