Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Tejfehérje allergia okozhat...

Tejfehérje allergia okozhat ilyen tüneteket?

Figyelt kérdés
18 évesek vagyok, és az előző 1 évben szinte folyamatosan emésztési probélmáim voltak, bélgázosság,puffadás,hasfeszülés,stb. Voltam kivizsgáláson, ahol a vér illetve Ultrahang vizsgálatom is teljesen oké volt, viszont gyomortükrözésen refluxot (GERD típus) állapítottak meg. Még régebben voltam ilyen bőrpróbás allergia vizsgálaton, ahol kiderült hogy a tejfehérjére vagyok allergiás. De akkor még nem voltak ilyen állandósult tüneteim, de az alacsony testtömeg megvolt már akkor is, meg az enyhe, száraz bőrkiütések is. Most elkezdtem egy olyan diétát, amivel minden tejterméket, és tej alapú élelmiszert kizárok az étrendemből, ugyanis ahogy vezettem az táplálkozási naplóm, rájöttem hogy közvetlen/közvetett mindig vittem be valami olyan táplálékot (sajt, margarin amiben van Írópor, stb,) amiben van tejfehérje. Mennyi idő alatt érezhetem a "javulást"? Sok idő még az a bélgyulladás megszűnik?

2017. dec. 7. 10:08
 1/2 anonim ***** válasza:

Pár nap elteltével javulnia kell az állapotodnak,ha tejmentesen étkezel.

Viszont,mivel a reflux tünetei is hasonlóak,ezért nehezebb dolgod van.Arra szedsz valamit?Mert a refluxra is a diéta a "gyógyír".

2017. dec. 7. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Refluxra akkor nem mindig szedek gyógyszert, de amúgy a Ralicot írta ki az orvos.
2017. dec. 7. 14:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!