Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért van az hogy bármekkora...

Miért van az hogy bármekkora tányérból eszek vagy bármekkora pohárból iszok, nem tudok csak egy tányérral megenni vagy csak egy pohárral meginni?

Figyelt kérdés
Pl van itthon rendes leveses tányérunk, meg van utazó tányér ami inkább már tál, mert műanyag mély, és kb 3x annyi belefér mint a rendes tányérba. Ha bármelyikből eszek, legyen az leves vagy második fogás, vagy tele vagy félignél fentebb szedek. De nem megy le csak egy ilyen adag. Az ivásnál ugyan ez, legyen az üdítő, sima víz, tea vagy savas akármi, nem megy le csak egy pohárral. Akkor is ha az a pohár csak másfél-két decis meg akkor is ha literes. A literest és a deciset is kitudom inni egy húzásra, de egyikből sem tudok még egyet, még egy kicsivel sem többet inni mert úgy érzem nem fér több.

2017. dec. 8. 13:33
 1/2 anonim ***** válasza:
Pavlovi reflex.
2017. dec. 8. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Én meg mindig mielőtt befejetném az evést/ivást, az utolsó kis falatnál/kortynál úgy érzem teljesen tele vagyok és ha a maradékot még elfogyasztom "belehalok". :D Ezek ilyen berögzült marhaságok, rajtam már csak nevet ezért a család (meg én is magamon).
2017. dec. 8. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!