Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Állandó puffadást okozhat ez...

Állandó puffadást okozhat ez az étrend?

Figyelt kérdés
Szóval eléggé "egyedi" étrendem van, amiből a folyadékot csakis kizárólag szénsavas és cukros dolgokból pótlom (tea, üdítők, ásványvíz), sima csapvizet alig iszom (Nem azért mert rossz minőségű lenne, csupán nem ad élvezeti élményt a sima víz), illetve sok zsíros/szénhidrátdús ételeket eszek, már évek óta. Olyan emésztési problémáim vannak, hogy eléggé sokszor változik a székletem állaga, van hogy normális, van hogy picit hígabb, meg van hogy picit keményebb, illetve egy állandó, hasi diszkomfort érzés, amihez néha hasi feszülés társul, amit főleg akkor érzek ha pl nyomogatom a hasam, vagy feszül az alhasi/hasi izmom (kihúzom magam pl). Egyéb más tünetem nincs.

2017. dec. 9. 16:37
 1/2 gömbicica ***** válasza:

ez nem egyedi étrend, ez saját tested elleni vétek!!!

De ha neked ez jó, akkor folytasd.

tünetnek ez bőven elég ahhoz, hogy megkeseritse az ember mindennapjait!!

A vizivás alap. Ezt egy óvodás is tudja. hogy ásványviz vagy csapviz végül is mindegy, csak bubikat hanyagold.

a bő szénhidrát a végén jó sok plussz kilót is fog majdan okozni!

én mellőzném.

2017. dec. 9. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Túlzottan általános jellegű az étrend leírása ("szénhidrátdús"), de ha sok az erjedőképes anyag, az mindenképpen okozhat túlzott gázképződést. A szénsavas vagy szénsavval dúsított ásványvíz meg egyértelműen.
2017. dec. 9. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!