Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Szeretnék egészséges életet...

Rozsaviragbimbo kérdése:

Szeretnék egészséges életet élni. Már nem bírom. Undorodóm magamtól 19 éves vagyok és majdnem 100kg. mit tegyek?

Figyelt kérdés
mit tegyek? min váltóztassak ? Próbálók fogyókúrázni de nem megy mindig el kap a kísértés,.. ooohh egy kis csoki chipsz.. ez így nem mehet tovább..elég volt..nem megy rám egyik régi ruhám sem..egyszer sikerült le fogynom 75 kg-ról 58-ra. akkor kb semmit nem ettem ha ettem is egy héten egyszer..sajnos sikerült vissza híznom a dupláját. Nem akarok gyorsan fogyni mert tudom az csak rosszabb lenne.. a cél amit ki tűztem magam elé hogy nyára le adjak minimum 20kg-ot.. tanácsokat szeretnék kérni ti hogyan és mennyi idő alatt fogytatok le? hogyan álljak ellen a kísértésnek?.. nem akarok dagadt dísznó lenni..

2017. dec. 11. 09:56
 1/5 anonim ***** válasza:
71%
Nézz utána a lifetiltnek! :)
2017. dec. 11. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

No, szuper, ha az elhatározás megszületett és motivál, hogy egészségesebb és jobb külsőd-belsőd legyen! Ez már kezdetnek abszolút jó!

Jómagam kalóriaszámolással adtam le 17-18 kilót, így azt a módszer tudom ajánlani. Nem nehéz, nem fogsz éhezni és eleinte a szokott ételeket is eheted akár, csak ugye a "megehető" kalóriakereten belül. Szerintem próbáld ki a kaloriabazis.hu oldalt.

Először elég talán, ha a szénhidráttartalomra figyelsz, ha teheted vásárolj úgy kenyeret/pékárut hogy 40-50 g szénhidrát / 100 g-nál ne legyen több a termékben. Egyébként is szokj rá a termékek tápanyagadatainak figyeléséhez, főleg a zsír és szénhidrát az, amit korlátoznod kellene.

Cseréld le a fehér kenyeret teljes kiőrlésűre, a cukrot eritritolra vagy xilitre, a csokikból is van olyan, ami xilittel / eritritollal készült. Tésztából is vásárolj teljes kiőrlésűt, felvágottakból inkább sonkákat fogyassz, vagy magasabb (70-80%) hústartalmú egyéb felvágottakat.

Tele az internet diétásabb sütemény receptekkel, arról sem kell lemondanod.

Barátkozz meg az alábbiakkal is: zabpehely, bulgur, édesburgonya, barna rizs, 0,1%-os tej, 12%-os tejföl.

Eleinte elég, ha pár dolgot kicserélsz a hízlaló és egészségtelenebb alapanyagok közül egészségesebbre. Ne sokkold magad koplalással - az semmire sem jó, hosszú távon tarthatatlan! Sok sikert és kitartást!

2017. dec. 11. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Sportolj minden nap. Enni szabad, de módjával.
2017. dec. 11. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

A sportot én is tudom javasolni, de szerintem ez csak akkor működik, ha szereted is csinálni.

Én nem vagyok annak a híve, hogy csak akkor hatásos bármiféle mozgás, ha heti kétszer x órát szenvedsz egy helyben tornázással, vagy tüdőkiköpős futással, amit utálsz.

Lehet úgy is, hogy olyasmit csinálsz, amit szeretsz.

Ha csak "gyorsgyalogolsz", az is jó, vagy kerékpározhatsz is, úszás is lehet, vagy lehet gördeszkázás is, ha éppen ez az, amit élvezel. Ezt magadnak kell megtalálnod.

2017. dec. 11. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Mennyi idő alatt híztál vissza? Nincs anyagcsere problémád? Nem szedsz valamire gyógyszert pl antipszichotikumot, aminek mellékhatása lehet gyors hízás?


Azt javaslom, hogy táplálkozz napi ötször normális kaját és kezdj el sportolni, de lehetőleg úgy, hogy ne terheld a térdedet túlságosan, mert később abból ízületi problémák lehetnek.


Általában alapellátás keretén belül biztosított dietetikai tanácsadás, javaslom vizsgáltasd ki magad pl.: endokrinológia. Habár nem tudm, hogy mennyi idő alatt szedted vissza a súlyodat, erősen ajánlom az orvosi kivizsgálást.


Ha valami kérdésed van írj!

2017. dec. 11. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!