Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Sópótlást mivel tudnám megolda...

Sópótlást mivel tudnám megoldani a mindennapi életben?

Figyelt kérdés

Laboreredményem kicsit alacsony nátriumot és szintén kicsit alacsony klórt mutat, ez egyértelműen kevés sóra utal.

Hogyan táplálkozzak ahhoz, hogy egyensúlyozni tudjam ezt?

Arra gondoltam, hogy több só leveshez vagy úgy általában másképp fűszerezni, vagy sós magvakat rágcsálni, de mi az, amiből esetleg kevesebbet vigyek be, mert mondjuk elnyomja a sót?



2017. dec. 11. 17:48
 1/4 anonim ***** válasza:
Zseniális kérdés. Én kapásból a sóra gondoltam. Lehet utánsózni a levest, egyéb ételeket, aztán ott vannak a sós kekszek, sósmogyoró, és a többi. De arra számíts, hogy olyan szomjas leszel, mint egy teve.
2017. dec. 11. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Mennyire kicsit alacsony? Orvost kérdezz meg! Egyáltalán nem biztos, hogy azt pótolni kell, önmagában az, hogy alulról súrolja a határértéket, még nem baj, inkább a túlzott sóbevitel a káros.
2017. dec. 11. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Hehe, köszönöm a válaszod 1-es! :) Talán a több folyadékbevitel sem árt! :)

2-es, orvos mondta. Közel van mind a kettő az alsó határhoz, viszont márciusban is volt egy vérvételem, az már akkor is picit alacsony nátriumot mutatott, a klorid jó volt. Viszont a mostani még alacsonyabb nátriumot mutat és a klór leesett az alsó érték alá. Ezért mondta nekem az orvos, hogy fogyasszak kicsit több sót, mert a kettő eredmény azt mutatja, hogy csökken ez a két érték. Ha így marad fennáll a további esés lehetősége.

Köszönöm a válaszod neked is!!

2017. dec. 11. 18:17
 4/4 anonim ***** válasza:
Az emberek nagyrésze sóhiányban szenved. Nem szabad a sót elhagyni mert tönkrevágja a vesét a szervezet vízháztartását. Egy 70kilós emberi szervezetben 250gramm tehát negyed kiló só van. A vese ezt a sót mindíg visszaszervi hasznositja nehogy kiürüljön a vizelettel. A vese naponta 1.5kiló sót!! Választ vissza a vizeletbõl. A probléma nem a só kiürétése hanem megtartása a nehéz. Amit mi beviszünk sós ételekkel az nagyon kevés ugyanakkor nagyon fontos. Só és sok folyadék bevitel hiányzik az emberekbõl. Bátran egyél sósat soookkal jobb lesz a közérzeted és erõsebb leszel. Nézd meg a videót légyszives. Orvos beszél. [link]
2018. jan. 9. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!