Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Segítség kellene!? A lányom...

Segítség kellene!? A lányom bulimiás, több pszichológusnál is voltunk, sajnos nem segítettek neki. Most arról próbáljuk meggyőzni hogy nem tud mindent kihányni, illetve sok étel felszívódik már a nyálában.

Figyelt kérdés
Tudnátok ebben segíteni nekem, oldalakat linkelni, vagy csak leírni ide mit gondoltok, szerintem már az is segítene neki, ha látná milyen sok "idegen" ember szerint is értelmetlen sokat ennie majd kihánynia, mert nem fog fogyni tőle. Tőlem sajnos nem fogad el tanácsot, tehetetlennek érzem magam. :(
2017. dec. 11. 21:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
87%

Minek tudománytalan marhaságot hazudozni neki? Ettől szerinted jobb lesz? Nem szívódik fel semmi a nyálából, csak a keményítőt kezni el bontani. És de igen, fogyni fog tőle, ha állandóan kihányja az ételt.

Normális szakemberre van szükség, te nem fogsz rajta segíteni, főleg nem kamuzással.

2017. dec. 11. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Nem tudom mitől lenne jobb,alányom már két éve bulimiás, minden héten járunk pszichológushoz (már az 5. szakembernél tartunk) és igen a gyógyulása érdekében nyugodt szívvel hazudnék neki bármit.

Köszönöm a választ, de remélem számodra is egyértelmű hogy nem a kioktatást kértem...

2017. dec. 12. 03:39
 3/12 anonim ***** válasza:
84%
Ha hazudozni akarsz neki, akkor nem ártana átgondolni, hogy miféle részed van abban, hogy ebbe az állapotba került. Egész családterápia kellene már ide.
2017. dec. 12. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
87%

A lányod messze tájékozottabb a betegségéről, mint te, egészséges ember valaha is leszel.


MINDENT ki tud hányni, nem nagy ügy, továbbá a nyálából SEMMI nem szívódik fel.


Ja, és miért várod el, hogy ő nyílt legyen, és egészséges, ha te szemrebbenés nélkül hazudnál neki.

Egyébként szerinted érdekli őt bárki más véleménye? Nem.


Megoldás:

- fogorvoshoz vinni rendzseresen és kezeltetni a fogait mert el fognak rohadni

- bezárni a kamrát, a hűtőt

- porciózni az adagokat


És mellette pszichiáter, dr. Túry Ferenc pl. az evészavarokkal foglalkozik a SE-Magatartástudományi intézeténél. Emellett családterapeuta is. Ugyanis nektek családilag van valami naaagy gebasz.


28n (majdnem-gyógyult bulimiás)

2017. dec. 12. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Szerintem a pszichológus önmagában nem sokat tud segíteni. A vitamin- és tápanyaghiány miatt nem úgy működik az agya, ahogy egy átlagos embernek. Először ezeket kellene kezelni, utána lehetne vele értelmesen beszélni.
2017. dec. 12. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

5-ös, egy bulimiást-anorexiást tömhetsz vitaminnal, nem fog rajta segíteni, mert BETEG és megszállottan fogyni akar.


Én is kaptam ezerféle szart, és? Bevettem, aztán ugyanúgy hánytattam magam, ha nem látták.

2017. dec. 13. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 tgt ***** válasza:
Menjetek családterápiára. Nagyon hatékony az étkezési zavarok kezelésében.
2017. dec. 13. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Családterápián már voltunk, de azt állapították meg, hogy nem otthon vannak a problémák (elváltam, két lányommal élek együtt és úgy gondolom hogy jó a kapcsolatunk, szerencsére), hanem az osztályba bántották őt a többiek rendszeresen, teljesen kiközösítették, csak nekem nem mert nekem szólni, mert szégyellte a dolgot, meg hogy nehogy "jelenetet" rendezzek.. :/
2017. dec. 13. 20:08
 9/12 tgt ***** válasza:
100%
Ezt mondta a terapeuta? Hogy minden rendben családilag, csak éppen a lányod bulimiás? És tanácsolt valamit? Hogy hova forduljatok?
2017. dec. 14. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Ezt érdemes elolvasni (az étkezéssel kapcsolatban is vannak benne hasznos tanácsok):

[link]

2017. dec. 15. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!