Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért van ennyi igénytelen,...

Miért van ennyi igénytelen, elhízott, szemét élelmiszereket magába tömő ember?

Figyelt kérdés
Azt látom a környezetemben sokan fiatalon is eszik a sok semmitérő kajákat(Péksütemények,nassolnivalók édességek,üdítők),dohányoznak,rendszeresen fogyasztanak alkoholos italokat. És elhízottak csodálkoznak,hogy magas a vérnyomásuk,cukorbetegek,fogatlanok, fájnak az izületeik. És ezeket persze arra fogják,hogy nekik ilyenek a génjeik,náluk mindenki elhízott volt a családban... Miért kell ennyire igénytelennek lenni,nincs igényük arra,hogy egészségesebbek,szebbek legyenek?(sajnos az én családomba is vannak ilyenek azért vagyok kiborulva ennyire)
2017. dec. 18. 18:20
 1/9 anonim ***** válasza:
genetika. télire kell raktázorni a szervezetnek. persze nagyon nagyon régen volt ez hasznos dolog, ma már a technologia sokat fejlődött de az ember már nem tud átállni. nem olyan gyorsan.
2017. dec. 18. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
70%

Valamiért az embereket az élvezet és a kényelem jobban érdekli, mint az egészség. Roppant pénzeket képesek elkölteni káros dolgokra. Ez van.


Az más kérdés, hogy nem mindenki szemetezi le az energiát és tápanyagot tartalmazó finom ételeket, még ha nem is ideális az összetételük. Valamire azok is jók tudnak lenni, általában. A péksütik mindenképpen, a gabona nekem sem a kedvencem, de azért sokféle tápanyagot tartalmaz és energiát ad. Ha az egész étrend egész jó, akkor belefér.

2017. dec. 18. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
27%
Ezaaaz!!! Utáljad is őket és gyűlöld és szólj be mindenkinek, közben ezzel is magad fennsőbbrendűségében lelsz bizonyosságra! :D
2017. dec. 18. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
35%

Én is hányok ettől a típustól.Ha meg még dohányzik is mellé,akkor meg egyenesen menekülök.:D

Tényleg egyre több az ilyen igénytelen,sült krumplit zabáló,habtestű ember..

A gabona szerencsére egyáltalán nem létfontosságú az emberi szervezet számára,sőt!

De ugye olcsó a pékáru és laktató,ezért az igényteleneknek ez áll az első helyen.

De hát mindenki azzal tömi magát,amivel akarja.

2017. dec. 18. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
A kifejtést nincs kedvem elolvasni, de azért van mert az emberek szabadon éreznek, gondolkodnak és ezért joguk van azt enni, amit és, amikor akarnak, amikor nekik jól esik. Főleg, ha ezzel másnak nem ártanak. A saját testük=a saját életük.
2017. dec. 18. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
És még büszkék is rá. Főleg a férfiak a 100 kilójukra.
2017. dec. 18. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Az ő bajuk, engem csak az tud felidegesíteni, amikor a nyavajgást kell hallgatnom, hogy "nem tud" lefogyni, de közben egy kiló zsíros húst zabál meg naponta, vagy hogy ilyen-olyan betegségei vannak, és nem is érti miért, de zöldséget meg gyümölcsöt maximum a boltban lát, haza nem visz... na az ilyen idegesít, mert fel sem fogja, mi a baja, és ha elmondod neki akkor még te vagy a hülye, mert ugye napi fél kiló zsírbevitel nélkül nem lehet létezni, a zöldség meg méreg, szóval hogy is enné azt.
2017. dec. 18. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Azért nem árt elgondolkodni azon sem, hogy mi számít egészséges ételnek. Manapság nem sokan tehetik meg, hogy konyhakertben zöldséget termesztenek.

A külföldről importált, génkezelt szója, vagy pedig a permetszeres zöldségek-gyümölcsök sem feltétlenül egészségesek. Emellett pl a mandulatej is tartalmaz káros összetevőket.

2018. márc. 21. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Erre kontra:

Orthorexia nervosa!


Véleményem szerint egy önelégült, felsőbbrendűségi arrogancia, pszichés megelevenedése.

Testépítők és fitness mániások szenvednek ilyenben.

Lenéznek mindenkit akik nem a köreikbe- és életmódjukat követők közé tartoznak.

Én is szenvedtem benne, aztán egyszer csak jött egy máig magyarázat nélkül maradt rosszullét, ami után elvesztettem a teljesítőképességem nagy részét.

Eszerint az az életmód sem volt helyes a szervezetem számára!

2018. jún. 6. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!