Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Vegetáriánus étrend ötleterek...

Lexa Alexa kérdése:

Vegetáriánus étrend ötleterek van?

Figyelt kérdés
TejALLERGIÁS vagyok, szóval nem csak a laktótra vagyok érzékeny/allergiás, de vegetáriánus szeretnék lenni. Tudnátok nekem olyan példákat mondani, ami tartalmaz fehérjét a huson, tejterméken kívűl?
2017. dec. 20. 18:57
 1/7 A kérdező kommentje:
A helyesrási hibák miatt bocsánat, telefonról írtam.
2017. dec. 20. 18:58
 2/7 anonim ***** válasza:
A tojásban sok fehérje van, emellett a hüvelyesek is elég nagy mennyiséget tartalmaznak.
2017. dec. 20. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Tojás, olajos magvak, hüvelyesek, de amúgy a normál zöldségek is besegítenek, ahogy a gabonák is (a zabban gabonához képest egész sok fehérje van). A nagy energiaigényű emberek gyümölcsből is jelentősebb mennyiségű fehérjéhez tudnak jutni, de ez azért már extrém eset.

A szója is ott van, de azt én inkább kerülöm. Az első 3, amit írtam, az elég fehérjedús. S a tojásfehérje kifejezetten sovány is, a többi esetben azért jön egy kupac szénhidrát vagy zsír (ami nem gond, kell energia is, de néha jól jöhet egy tisztább fehérje).

2017. dec. 20. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!
2017. dec. 21. 07:06
 5/7 anonim ***** válasza:
47%

A tojást hanyagolnám túl zsíros és koleszterines ráadásul egy hormonbomba...

Hüvelyesek (csicseriborsó, bab, fehér bab, lencse, vöröslencse, borsó stb), gabonák( kukorica, zab, árpa, quinoa, kuszkusz, bulgur, chia, amaránt, hajdina; rozs) és az olajos magvak ( tökmag, szezámmag, dió, mandula, szotyi, kesu stb). Rengeteg fehérjét tartalmaznak.

Ezenkívül a szója, tofu, szejtán, alga is.

Nem kell aggódni amúgy még a zöldségek és gyümölcsök is tartalmaznak valamennyit!

A növényi tejszín, tej, joghurt is jó forrás.

2017. dec. 21. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm, minden válaszadónak!
2017. dec. 22. 07:11
 7/7 anonim ***** válasza:

Minden növényi alapú étel tartalmaz fehérjét, mivel proteint előállítani csak a növények tudnak (az állatok a növényi takarmányból veszik fel). Még a gyümölcsökben is van fehérje, igaz a kalóriatartalmuknak csak a 4%-a (átlagosan) jön proteinből.

Ebből különösen sokat a hüvelyesek, gabonák, magvak és gombák tartalmaznak, főként: csicseriborsó, zöldborsó, fekete bab, fehér bab, tarkabab, vörösbab, szója, lencse, lenmag, szezámmag, dió, vargánya stb.

2017. dec. 22. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!