Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ez egészséges menü?

Ez egészséges menü?

Figyelt kérdés

Reggeli: 1 db alma + 1 db tk kenyérből készült szendvics (egy vékonyka sonkával)

Ebéd: egy adag húsleves (tésztával), egy adag rizibizi, egy kis majonézes kukoricasaláta (kb 1 ek) és egy másfél rántott karfiol

Uzsi: 1 db alma

Vacsi: 3 db szendvics tk kenyérből (1. szendvics: egy vékony sonka, 2.-at üresen ettem, 3.: 2 db kicsi paprikás téliszalámi)

A tk kenyérszeletek kicsik voltak :)



2017. dec. 25. 18:53
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem. Már a múltkor is leírtam, hogy egy szelet sonka meg kenyér nem szendvics, hanem lószar.


Ebből a menüből jó:

- tk. kenyér

- rizibizi

- alma


Egyrészt kalóriát tekintve is nagyon kevés, másrészt kizárt dolog, hogy elég fehérjét, vitamint és ásványi anyagot vittél be.


A majonézes saláta egy nagy adag szemét, a karfiolt is jól tönkreteszitek az olajban sütéssel fehér lisztes panírral. A húsleves tiszta zsír meg szénhidrát (tészta). A szalámi ipari hulladék, a sonka meg a WHO szerint pont annyira rákkeltő mint a dohánytermékek.


Szóval nem, marhára nem egészséges a menüd.


Alig eszel gyümölcsöt, a zöldség is szinte teljes mértékben hiányzik a menüdből, hüvelyesek, olajos magvak, egészséges olajok sincsenek benne. Csak szénhidrát és zsír...

2017. dec. 25. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Durván rossz, főleg cukor (jó, összetett is, de az is egyszerűre bomlik).

A fehérje eléggé hiányzik, zsír nem kell sok s az akad, bár a zsír fajtája sem mindegy, de most ne bonyolítsuk.


Nekem a tk kenyér is egészségtelen, mert szénhidrátbomba (s az tapasztalataim alapján eléggé mindegy nekem, hogy tk vagy sem), de sokaknak azért megfelel, csak ne ezen éljen az ember.

Az alma nekem egészségtelen lenne, túl fruktózos, de a legtöbb embernek azért ez is belefér. Gyors cukor, de az még nem gond, 2 alma amúgy sem sok.


Nem ártana figyelni a szervezeted jelzéseire, hogy neki mi a véleménye az étrendedről. Bár előbb változtass, mert emberi testnek a fenti azért sehogysem az igazi.

Azért kell az egyéni igényeket nézni, mert azok nagyon szórnak. Ami az egyiknek ideális, abba a másik esetleg belebetegszik.


A fenti menü kalóriatartalmáról persze fogalmam se lehet, de írod, hogy kicsi menntyiségek, szóval lehet, hogy még kevés is. De nem tudom, neked mennyi étel kell. A túlevés egészségtelen, az alulevés is, de egy szintig OK, csak fogy az ember, ez csak akkor egészségtelen, ha már eleve vékony.

2017. dec. 26. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!