Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Melyik a jobb étrend a testzsí...

Melyik a jobb étrend a testzsírszázalék csökkentéséhez?

Figyelt kérdés

27 éves lány vagyok, kb. 166-167cm magas, 60kg.

A fogyás folyamatosan központi szerepet tölt be az életemben. Vékony lány voltam, aztán meghíztam, majd lefogytam, megint meghíztam, most megint fogytam 7kg-ot. Sajnos nagyon hízékony típus vagyok, egy kicsit nem figyelek oda és annyi.

Igazából már nem látom magamat kimondottan kövérnek, viszont ezzel szemben nagyon hájas vagyok. :D

Gondolom a testzsírszázalékom elég magas.

Kérdésem az lenne, hogy ahhoz, hogy lemenjen a zsír és feszes, tónusos alakom legyen milyen étrendet ajánlanátok? A ketogén vagy a szálkásító? Ketoztam már, tudom tartani, a szálkásítót is tudnám gondolom. Melyik a hatásosabb?

Esetleg, ha más ötlet vagy étrend van a problémámra, azt is szívesen fogadom.

Köszönöm



2017. dec. 28. 12:09
 1/7 anonim ***** válasza:
51%
A zsírtól zsírégetéssel lehet megszabadulni, izmot építeni pedig megfelelő mennyiségű fehérje kell. Zsírégetésre jobb a ketogén étrend.
2017. dec. 28. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
70%

Mindkettő jó, ha megfelelő a bevitt ételmennyiség, jó az összetétel... A ketó kicsit jobban vigyáz az izmokra, de egy rendes szálkásító étrend is minimális izomvesztést okoz mozgás mellett (s persze egy rossz ketogénnel is izmot veszt az ember s ott is kell mozogni, ha nem minimális izomtömeget akarunk megtartani. de az egészséghez úgyis kell).


Az a jobb, amivel jobban érzed magad vagy ahol könnyebb rendes kalóriadeficitet tartanod. Van, akinek mindkettővel megy a heti 1 kiló is, én pedig ketóval sem szoktam tudni fogyni, viszont az étkezések számának csökkentése hatásos. Ez egyéni. Ha adott a kalóriamennyiség, hasonló fogyást lehet várni.

2017. dec. 28. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
11%

A ketogén hülyeséget, légyszi hanyagold.

Tényleg jó a zsírégetésre, mert a szervezetedet a szénhidrát látja el energiával, és a ketón ezt kizárod. Ennek következtében a tested eléget mindent, amit tud, hogy szénhidráthoz jusson, és előállítja magának. Égeti a zsírt, pusztítja az izomfehérjét. Károsítja a vesét és a szívet.

Légyszives, ne szórakozz vele, akárki akármit is mond.


Neked nem diétára van szükséged, hanem egy egészséges étrendre. Ha állandóan visszahízol, megkell találnod az okát, hogy melyik tápanyagból viszel be sokat, mert mindegy hogy fehérje,zsír vagy szénhidrát, ha kalóriatöbbletben vagy mind lerakódik, és mind zsírként raktározódik.


Miket szoktál enni és mennyit, milyen egy átlagos napod?

2017. dec. 28. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Sajnos tisztában vagyok vele, hogy mi az oka annak, hogy visszahízok:D Nem figyelek arra mit eszem, szóval eszem mindent:D:D:D Ilyenkor szépen vissza is jönnek a kilók.

Viszont amint megint daginak látom magam, és odafigyelek az étkezésre, el is kezdenek leolvadni szépen. Csirkemellett szoktam enni salátával, tojás, paradicsom, cottege cheese, csirke-pulykamell sonka, rio mare, ezeket mind szeretem, édesség felejtős ilyenkor abszolút. Jaa! És rengeteget iszom! Vízet természetesen. Hál'Istennek amikor nem diétázom akkor is, mert ehhez vagyok hozzá szokva, tehát nem "muszáj" ivás. 2üveg 1,5-es vizet simán letolok egy nap, van amikor többet is.

Vettem egy elipszis trénert is otthonra, tegnap este is nyomtam vele 45 perc aerobot, sajnos csak annyira volt időm. Úgy hallottam, hogy az aerob az egyik legjobb a zsírégetéshez. Az intervallhoz még nincs elég állóképességem szerintem.

Szóval szerintetek, ha tartom az étrendemet (mondjuk akkor a szálkásítót, nem ketót :D), és ahogy van időm aerobozok 40-60 percet többször is egy héten, akkor eltűnik a fókazsír :)? Csökkenni fog a testzsírszázalékom? Lehetek így is feszes, tónusos?

2017. dec. 29. 07:32
 5/7 anonim ***** válasza:
A leítrtak alapján túl sok a fehérje és a telített zsír. Kevesebb húst és tejterméket, több zöldségeket, gyümölcsöt, gabonát (nem fehér lisztet persze), hüvelyest és olajos magvat kéne enni. Az utóbbiak pont azért jók mert az állati zsírokkal szemben telítetlenek és tele vannak omega zsírsavakkal.
2017. dec. 29. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Zöldséget eszem, minden étkezésemhez van saláta vagy kígyóubi, paradicsom, ilyenek. Saláta alatt nem csak a jég és fejessalátát értem, hanem kevert saláta, amiben van káposzta, lilakáposzta, répa, ilyenek, persze mind nyersen.

Olajos magvakat is eszem, csak nem írtam le teljesen részletesen az egész étrendemet :D

Ha két étkezés között rám tör picit az éhség, akkor mandulát vagy mogyorót szoktom ropogtatni, persze csak mértékkel. Amikor ketóztam és édeset kívántam, akkor meg túrót ettem, csak úgy natúr magában :D

2017. dec. 29. 10:01
 7/7 anonim ***** válasza:

A zöldségevés nem abból áll hogy megeszel napi 1 paradicsomot meg 3 levél salátát. Zöldséges főételek pl töltött, rakott dolgok, krémlevesek, köretnek zöldségek, stb.

Az a kis saláta marhára nem elég a napi vitaminbevitelhez.

Annyi ételt lehet készíteni káposzta vagy kelfélékből, brokkoli, karfiol, répa, cékla, burgonya, cukkini, padlizsán, édesburgonya, spenót, sóska, karalábé, zeller szára és gyökere, tök, spárga stb...

Na meg a babfélék borsó, zöldbab, fehér bab, lencse, sárgabab, cukorborsó, csicseriborsó stb.

Mind mind nagyon egészséges és nem zsíros nem hízlal úgy mint a húsos ételek.

2017. dec. 29. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!