Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogyan lehetséges egy diéta...

Hogyan lehetséges egy diéta étkezést megszerkeszteni? Miket és hogy kell figyelemb venni?

Figyelt kérdés
Valaki aki ebben jártas megköszönném ha segítene!

2018. jan. 4. 19:43
 1/5 anonim ***** válasza:

szia, nem nagy kunszt! neten sok minden fent van.

én reggelire zabkasat eszem, vagy az instant, cukor nélkülit, most mondjuk pont cukrosat vettem, de belefér még a napomba.

ebed, zöldköret csirkevel, sütöben sütöm, fólián, olaj nélkül.

vacsi szinten ez, vagy pár szelet fit kenyér piritósnak megsütve, tonhallal, ami sós vízben van.

de ebedre ehetsz csirket rizzsel is , persze mértékkel.

de ehetsz rántott gombat, rantott karfiolt, azon minimalis a panir, zöldsegkörettel.

úgy ennyi kb. szedek egy zsirégtőt ami elveszi az étvágyat. ami fontos édességet ne egyél mert elkezded nem tudsz majd leállni.igy nekem már nem hiányzik,két ünnep között kezdtem újra.

2018. jan. 4. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Milyen zsírégetőt használsz? Ja egyébként 16/F
2018. jan. 4. 20:44
 3/5 anonim ***** válasza:
48%

A tápanyagbeviteltől kezdve az ízlésedet s hogy mivel működsz s laksz jól, sok mindent figyelembe kell venni...

Ezt nem lehet csak úgy leírni.

Mindenkinek kell megfelelő mennyiségű fehérje (ha növényre alapozunk, akkor a komplettálásra is ügyelni kell, de az sem olyan nehéz), némi zsír s elegendő kalória. A legtöbb jó étrendben zöldség is van. Jó, ha kerülöd a feldolgozott ételeket. De innentől nehéz mit mondani, mert rengetegféle jó étrend van, de egy sem, ami kivétel nélkül mindenkinek megfelelő.

A kalóriabevitelt ki kell tapasztalni, nem tudható előre a kalóriaigény.

Általában előnytelen, ha a szénhidrát és a zsír is sok, válaszd ki, melyikre akarod alapozni az energiabevitelt, mivel a túl sok fehérje sem jó.

2018. jan. 4. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerzel egy étrend tervezőt, de ha minimálisan értesz excel-hez, lehet szerkeszteni is magadnak...

Fogsz 1 szénhidrát forrást

Egy fehérje ÷s egy józsír forrást, aztán ezekkel az alapanyagokkal talállsz ki magadnak olyan kajákat, amit főleg csak ezek használatával el tudsz képzelni...

Pl.:

Rizs(szénhidrát 100/70gramm), csirke mell(fehérje 100/25gramm), lenmag pehely(jó zsír fejből most passz), zabpehely(szénhidrát (kb 100/65)


Ebből én ennék pl reggel zabkását lenmagpehellyel(1-2evőkanál) valamivel édesítve, vagy aszaltgyümivel...

Tízórai, ebéd, vacsi, főtt rizs, csirkemell grillrácson valami zöldségkörettel...

A mennyiségeket meg magadnak kell meghatározni saját igények szerint.

Szerintem onnan érdemes indúlni, hogy 3gramm*testsúlyod szénhidrát, 1-1.5-2gramm*testsúlyod fehérje, max 1gramm*testsúlyod zsír, aminek 1/3a telítetlen.

Így eszel aztán 1-2-3hét múlva mérlegre állsz és ha többet fogytál mint heti 1kg akkor adsz a szénhidráthoz, ha kevesebbet, akkor elveszel belőle.

2018. jan. 5. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2018. jan. 5. 15:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!