Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért káros az energiaital?

Miért káros az energiaital?

Figyelt kérdés

ezeket találtam:

-hogy a magas koffeintartalma miatt. Amit én iszok 250ml-es abban van 30mg koffein. A nagy ugye ennek a duplája. Netes forrás szerint egy expresszó koffeintartalma 40-80mg, egy hosszú kávéé: 100mg.

-taurintartalma miatt. Sok esetben ez már benne sincs és alapból egy olyan dolog ami pl. a husokban is megvan.

-aszkorbinsav tartalma növeli a vesekő kockázatát. Ez sima C vitamin. Sokan eleve szedik mint táplálékkiegészítő


Nem gondolm azt, hogy pl. a magas koffeintartalma jót tenne, viszont a kávéval szemben nincs ilyen visszhamg. Tele van a facebook "I love coffee" kepekkel, sok helyen írják, hogy milyen egészséges, stb. Az energiaitalt meg mint folyékony méregre gondolnak.



2018. jan. 9. 00:40
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Én sem értem, mi ez a nagy ellenhang ellene. Én nem iszom nagyon, főleg a cukortartalma miatt, de hát ez is olyan, hogy egy átlag üdítőben, gyümölcsleben 9-10 g cukor van, energiaitalban 12 g, teakban a fele kb. Szóval akkora különbség azért nincs pl egy kolahoz képest. Néha belefér. Svajcban, és más országokban úgy hallottam, hogy az energiaitalt úgymond vitalizalas gyanánt isszák főleg, mint egy sportitalt, vagyis pozitív a köztudatban kialakult vélemény . Amúgy a hellbol pl van multivitamin "ízű", amiben vannak hozzáadott C,D stb vitaminok.

Szóval konklúzió: sok benne a cukor, azaz gyors szénhidrát, ami felsobja, aztán egyből le a vércukrot. De ezen kívül inkább pozitív( a tauront is manapság már egészségesnek gondolják, hiába épül be a gerincvelő vagy hova, de elvileg jó hatása van, bár nem vagyok szakértő)

2018. jan. 9. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én is ritkán iszok csak. A kávé sem nagyon egészséges ha túl sokat iszol belőle na szerintem ugyan ez van az energiaitalnál is. Nem kell naponta meginni 3 dobozzal. Na meg ha naponta iszod hozzá szoksz aztán ha nem iszod tök álmos leszel tőle. Olyan mint a drog :D
2018. jan. 9. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
72%

Tele van cukorral és ízfokozókkal... brutálisan függőséget okoz...

Én cigiztem is 14 évet napi 1 dobozzal, de esküszöm a cigiről könnyebb volt leszoknom mint az energia italról...

Napi 2-3monstert megittam, leginkább a sárgát szerettem... mikor kiderült, hogy brutál magas lett a vérnyomásom és letiltottak róla, hetekig nap közben botladoztam, estem keltem... sokszor állva elaludtam munkahelyemen... nem csak a koffeintől vontam meg magam, hanem egy brutálisan finom édességtől is ez által... az is hiányzott, legszívesebben folyamatosan zabáltam volna helyette... hetekig szenvedtem... el se tudtam képzelni, hogy lehet energiaital nélkül indítani reggelt... ma már szerencsére eszembe sem jut és a vérnyomásom is normalizálódott.

2018. jan. 9. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
Velem az a helyzet, hogy nagyon egy érzelmes fiúcska vagyok. Mindenfajta energiaitalt próbáltam már, de az USB és a Burn jött be a legjobban. Értem és fel is fogom hogy tud káros lenni nagy mennyiségben, de a jobb agyféltekémnek kell az a pörgős érzés. Egy jobb agyféltekés embernél nem hatnak elsőre a bal agyféltekés magyarázatok.
2018. jan. 9. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Trevor. ***** válasza:

Azért, mert egy mesterséges lötty. Gyakorlatilag a cukron és vízen kívül minden szintetikus cucc benne. Ellenben a kávé teljes mértékben természetes. Az oké, hogy van benne vitamin, de túl sok (érdemes lenne egyszer megnézned a dobozon, hogy az irányadó napi beviteli érték 250ml-re nézve hány százalék/vitamin). Főleg egy Monster vagy hasonló fél literesben van rengeteg.


Ha energia kell, aludd ki magad és igyál kávét.

2018. jan. 20. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Függőséget kár emlegetni, mert az átlag simán lejön róla egy hét alatt, nem túlzottan addiktív. Van aki jobban rákattan, az egy dolog. Én meg leraktam egyik napról a másikra, mindenféle fejfájás nélkül. Facebook csoportokban a többség az egy hét alatt lejött róla, enyhe fejfájásokkal, egy cigit azért ennél nehezebb lerakni...
2018. jan. 24. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"Függőséget kár emlegetni"...

Neked ez a tapasztalatod, Te könnyen lejöttél róla... de nem veled egyforma 7milliárd ember él a földön...

2018. jan. 25. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ahogy nem is veled egyforma, akkor minek írod le, hogy te nehezebben jöttél le, mint a cigiről, csak épp nem releváns. Én épp ezért írtam a kontráját, annak sincs értelme ugyanúgy.

Az objektívát is leírtam, a Face csoportokban nagy tapasztalat van erről, az átlag ember, akire most kíváncsiak is vagyunk, az lejön róla egy hét alatt különösebb gond nélkül.

2018. jan. 25. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!