Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mit tehetek? Szüleim folyton...

Mit tehetek? Szüleim folyton eteni akarnak, mert szerintük keveset eszem és nem "értelmes ételeket. "

Figyelt kérdés

Mostanában próbálok egészségesen étkezni.Ezelőtt mindig sokat ettem,és ráadásul egészségtelen dolgokból.Itthon mindig is szinte csak olyan ételek voltak mint fehér kenyér,cukros bolti peksütik,zsíros tej,cukros joghurtok,csoki,üdítők,zsíros felvágottak,krémek,és kevés zöldség,gyümölcs.Házikosztként rántott hús,pörkölt,tészta tészta hátán,mindenféle extra cukros sütemények,palacsinta,pizza,hamburger,virsli,tejszínes levesek,főzelékek jó sok rántassal,olajos húsételek,Szüleim szerint ez normális étrend volt,de nekem egy idő után elegem lett.Nem tetszett ahogy kinéztem,nem éreztem jól magamat a bőrömben.Leálltam a nasizással,kevesebb lisztes és cukros ételt ettem,ami hamar meg is látszott rajtam.Én ennek eléggé örültem,de anyukámék elkezdtek piszkálni a súlyommal,hogy mennyit fogytam,meg hogy miért nem vagyok hajlandó megenni 3 hamburgert késő este amikor régen ez meg se kottyant.Azóta próbálnak megetetni velem mindenféle zsíros,egészségtelen ételt,és ha nem akarom őket megenni megsértődnek és a fejemhez vágják hogy egyek,mert fejlődő szervezetnek kell az energia,és ők sokkal jobban tudják mi kell nekem.Szerintetek mit csináljak?Hagyjam magam?Vagy tartsak ki az elveim mellett?

Bocsi,kicsit hosszúra sikerült :D



2018. jan. 14. 16:36
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Korod? Tomeged? Magassagod?
2018. jan. 14. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
14/l 163cm/49 kg jelenleg,régen 160/55 kg
2018. jan. 14. 16:48
 3/15 A kérdező kommentje:
Tudom,hogy számok alapján a régi súlyom is normálisnak mondható,de régen inkább ez zsír volt minstem izom mint most.Ezért elég ducinak néztem ki.Mostanra inkabb izmosodtam és zsírból adtam le,és ezért nem változtak annyira a számok,csak a tükör mutat mást
2018. jan. 14. 16:51
 4/15 anonim ***** válasza:
Nem tűnik kevésnek. Jó ha egészségesen táplálkozol. Csak ne vidd túlzásba a kalóriák csökkentését. Többet ne fogyj már.
2018. jan. 14. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Mivel lemondtál ezekről a dolgokról és amit eszel helyettük/vagy mértékkel akkor jól laksz?

Az én helyzetem nem ugyanez de én nagyon keveset eszek de annyit amennyi nekem elegendő és a szüleim nem fogják fel és naponta óránként kérdezik, hogy nem-e vagyok éhes.

Ezzel csak azt akarom mondani, hogy, ha eszel annyit amennyire neked szükséged van akkor nincs gond az étkezéseddel/egészségeddel. Ezzel érvelj. És mondd meg nekik, hogy ezeket nem tartod egészségesnek és szükségesnek számodra.

2018. jan. 14. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Szerintem se fogyj már, de fiatal lányként a mostani súlyod is bizonyára jó még, ezt te látod.


A leírás alapján tényleg nem volt jó a régi étrended s tényleg nem te csinálod rosszul (habár nem tudom, most mit eszel, de a szüleidnek akkor sincs igazuk). Nem kötelező mindenkinek zsírdúsan enni (mert baj az nincs a sok zsírral, ha az adott embernek az ad energiát, persze nem mindegy, milyen zsírt használunk és az se, mennyit), nem tudom, ezt miért nem tudják elfogadni.

Tarts ki az elveid mellett, amennyiben jó a jelenlegi étrended s nem joghurtos salátaleveleket eszel :) Még ha rosszul csinálnád, akkor is egy 3. étrend kéne, nem az, amit elhagytál, mert az tényleg nem jó.

Energia a nem fejlődő szervezetednek is kell, de ehhez sem sok cukor, sem sok zsír nem szükséges. De nem hiszek benne, hogy nagy eséllyel meg tudod győzni a szüleidet, az ilyesmiben az emberek nagyon vaskalaposak tudnak lenni.

2018. jan. 14. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!A mostani étrendemmel teljesen jóllakok,nem éheztetem magam.Ugyanúgy viszek be rendes mennyiségű szénhidrátot,zsírt,és fehérjét csak más forrásokból.Igyekszem kitartani az elveim mellett ;)
2018. jan. 14. 18:59
 8/15 anonim válasza:

És még azt hittem, az én szüleim lehetetlenek:O

Először is hadd gratuláljak a sikeredhez! Azt hiszem, te lettél a példaképem:D

Másodszor is: NE HAGYD MAGAD!!!! Próbáld meg feltűntetni nekik,hogy milyen súlyos következményei lehetnek a zabálásuknak, milyen jó hatásai vannak az egészséges életmódnak, stb. De itt sajna az nem segíthet,bár egy próbát megér. Én meg fogyókúrázom,és állandóan csesztetnek,milyen sokat eszem. Aha, 5 étkezésem van, de 1500 kcalt eszek, mellette napi fél óra sport. Tényleg sok. (Irónia) Eddig hagytam,hogy a szüleim befolyásoljanak másfél évig, és ezalatt 4-5 féle étkezési zavarom volt. Erről blogot is írok,ha gondolod, átküldöm(;

2018. jan. 14. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Szüleid súlya?
2018. jan. 14. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Átküldheted,szívesen elolvasom :D

Amúgy anyukámék ma már azzal is fenyegetőztek,hogy pszichológushoz visznek a "problémáimmal".Tehát nem túl rózsás a helyzet...

2018. jan. 14. 21:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!