Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Egészséges táplálkozás, hogy...

Egészséges táplálkozás, hogy hamar lefogyak!?

Figyelt kérdés

Valaki tudna valamit mondani erről?

Szóval, egy 13 éves lány vagyok, 165cm magas és kb. 75kg.

Nos, nem tudom, hogy ilyenkorban, illetve ekkora magassággal mi az átlag tedtsúly, vagy egészséges ezért valaki meg mondaná?


A másik az, hogy ha le akarok fogyni mondjuk úgy, hogy elég gyorsan, akkor mit egyek, mit sportoljak meg ilyesmik.

Kézilabda edzésem van egy héten 1-2x.

Ezenkívül ugye a sulis tesi órák, de mást nem sportolok.

Ha valakinek lenne ideje, részletesen leírná, hogy mit egyek sportoljak-e mást is, illetve, hogy mikre figyeljek?



2018. jan. 16. 17:33
 1/8 anonim ***** válasza:
76%
A menzán a zsíros leveseket cukros főzelékeket hagyd ki . Kerüld a finomlisztet , cukrot ,csokit, üdítőket, vajat , margarint sok felesleges étkezést . Nyers gyümölcsök , teák segítenek . Tél vn nem egyszerű a fogyás , de a Hullahopp karikázás pl otthon jó .
2018. jan. 16. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
56%

Nincs egyetlen jó étrend, sokan csak megéhezünk a nem minimális gyümölcstől, másnak pedig jó... A zsír is jobban laktat, mint a cukor, de bizonyosan van, akinek jobb minimumon tartani (az is jópár dkg naponta).

Az alapokat bizonyára tudod, cukros vackok, éhség nélküli nasizás, sok feldolgozott étel nem jó.

A mozgásod nem rossz, persze beiktathatsz még ezt-azt. Én túrázni szeretek, más biciklizni vagy úszni vagy tornázni... A keringési rendszernek a futás jó...


Borítékolható, hogy fogynod kell ilyen súlyból, maximálisan kigyúrva, felnőttként sem lennél ennyi, ha nem lenne sok felesleged.

2018. jan. 16. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
76%

Mivel fejlődésben vagy, lehet, hogy még növésben is, ne kezdj fogyókúrába. Persze ettől még odafigyelhetsz a táplálkozásodra, de ne a kalóriákat számold, hanem próbálj minél inkább olyan ételeket enni, amikben sok tápanyag, vitamin van (nyers vagy főtt zöldség, gyümölcs, tojás, húsok). Egyél kevesebb cukrot, gabonaféléket, lisztet, étolajat, feldolgozott ételeket, gyorsételeket. Tanulj meg egyszerű ételeket megfőzni magadnak, friss, egyszerű alapanyagokból.

Ne akarj gyorsan fogyni, nem jó az. Ami gyorsan lemegy, gyorsan vissza is jön.

A súlyoddal kapcsolatban: mondhatnám, hogy dobj le egy tízest, de nem tudom, mennyire vagy izmos, és mennyit nősz még. Sportnak ennyi is elég lehet, ha tesiórán rendesen csinálod a feladatokat. De az is hasznos, ha mellette lépcsőzöl, gyalogolsz, néha végigfutsz az utcán, biciklizel, görkorizol, elmész úszni, takarítasz...

2018. jan. 16. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
65%
A menzán pont a leveseket és a főzelékeket nem kellene kihagyni, hiszen pont azokban van valamirevaló zöldség (és esetleg hús). A vajjal sincs semmi baj. A többit már előttem leírták.
2018. jan. 17. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Lehet "fejlődésben lévő szervezetnek" is fogyókúráznia. A kérdezőn jelen esetben jó 15 kg felesleg van, tehát nyugodtan fogyókúrázhat normál módon.


Nem az extrém diétákra kell gondolni persze.


Szerintem ha edzel, ill. van tesi órád is nem szükséges mellé még sportolni.


Figyelj oda arra, hogy kevés édességet egyél, hagyd el a fehér lisztet, cukrot, cukros üdítőket (gyümilevek is azok), fehér lisztes tésztákat és pékárúkat, vörös húsokat, kész hústermékeket (felvágottak, stb.); egyél sok zöldséget, gyümölcsöt, hüvelyest, olajos magvat, gabonát változatosan. A tojásra, sajtra, tejre figyelj oda mert nagyon zsírosak, magas koleszterinszintet okoznak. A tejben a cukor is elég sok (5-6g/100ml). A napi cukorbeviteled ne legyen több 30g-nál.

Ne egyél feldolgozott termékeket, tehát készételeket pl.

2018. jan. 17. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm!

Ami az izmomat illeti, már 6 éve kézilabdázom és pl elég izmos vagyok ahoz.

2018. jan. 19. 07:15
 7/8 A kérdező kommentje:

Még egy kérdés.

Muszály napi 5x enni?

Elkezdtem egy "30 napos sportot" ami segít, de a napi 5x-i étkezést nem egészen tudom betartani. (18 után nem eszek)

2018. ápr. 14. 18:50
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem muszáj. Fogytál már valamennyit?
2018. ápr. 17. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!