Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért puffadhatok ennyire?

Miért puffadhatok ennyire?

Figyelt kérdés

Enyhe laktózérzékenységem van, és bizonyos tejtermékek fogyasztásakor erős puffadás és hasmenés jellemző. Azonban nem csak a tejtermékek fogyasztásakor történik ez. A pirospaprikára hasonlóan reagál a szervezetem, így pl. a halászlevet és a pörköltet is ki kell iktatnom az étrendemből. Próbálkoztam a szójával, de ott is hasonló tüneteim voltak, illetve mostanában ha sok zöldséget vagy gyümölcsöt eszem, attól is. Plusz ma főztem húslevest, és attól is puffadok és hasmenésem van.

Eszembe jutott, hogy ez esetleg IBS? Van valakinek hasonló problémája? Lassan ott tartok, hogy nem merek semmit enni, mert tudom, hogy szenvedés lesz utána.



2018. jan. 16. 20:31
 1/2 A kérdező kommentje:
Jelentem, most már 2 szelet pizzától is ez a helyzet.
2018. jan. 18. 15:35
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Csináltass egy teljrs-körű ételallergia tesztet. Már a patikában is be tudsz szerezni egy több száz táplálékcsoport tesztelésére alkalmas teszt-csomagot, ami a véredből állapítja meg, a különbőző anti-testek alapján az allergiát. Gondoltál esetleg már az élesztőre? Sok hüvelyest fogyasztassz? Esetleg zabot? A szóját semmi esetre sem ajánlom. Egézségtelen génkezelt sz*ar. És tényleg felpuffaszt, szélgörcsöket okoz, és a benne lévő kén-tartalmú vegyületek miatt pedig rendkìvül kellemetlen szagú bélgázokat eredményez. Mivel olcsó, ezért sok élelmiszerben adaléknyagként van jelen, nem is tudod teljesen kiiktatni, de igyekezz csökkenteni. Egyedül talán a menopauza idején lehet hatásos.
2018. jan. 21. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!