Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Nem merek enni? Segítség?

Nem merek enni? Segítség?

Figyelt kérdés
Félek megenni 1200 kalóriát egy nap,mert azt hiszem, hogy hízok. Minden nap szinte csak 500-800 kalóriát viszek be. És ez megnyugtat, mert tudom hogy nem ettem sokat. És ha esetleg megennék 1200 kalóriát, akkor bűntudatom van. Kövérnek is látom magam. És csak fogyni és fogyni szeretnék. Valaki megmondaná hogy mit egyek? 14/L

2018. jan. 16. 22:42
 1/5 A kérdező kommentje:
Nem merek se tésztát, se krumplit, semmilyen kaját, amilyet a kortársaim esznek bűntudat nélkül. Még ha 1 héten 1x ennék egy sütit, attól is bűntudatom lenne.
2018. jan. 16. 22:45
 2/5 anonim ***** válasza:

Ez nagyon rossz jel. Attól nem félsz, hogy tönkretesz a koplalás?

(Kár, hogy nem lehet összegyúrni s elosztani minket e szempontból. Poén lenne 1500 kcal alatt enni, de nem szokott összejönni, az annyira kevés étel.)


Nem tudom, testképzavarod van-e, hisz adatokat sem írtál, de a bűntudat és koplalás komoly evészavarra utal...

2018. jan. 16. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Azom is van :( 154 cm vagyok és 49kg. 51kg voltam májusba. Tudom, hogy nem fogytam sokat. A mensim sem jött már vagy 1 hónapja. Soha sincs kedvem. Mindig a kalóriákon/kaján jár az eszem. És gondolom már meg lehet állapítani, hogy anorexiás vagyok :( Szeretnék javulni, de a javulás hízással jár és nem akarok 50+ kg lenni :(
2018. jan. 16. 23:01
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
fu ez nagyon gaz. enis igy kezdtem es 10 ev ment ra az eletemben meg az egeszsegem. 31 kg voltam 165 cm-nel. most 48 kg vagyok. kemeny anorexiam volt, külföldi klinikakban voltam stb. mostmar vmennyivel jobb a helyzet, de az egyetemen is nagy koncentracios nehezsegeim vannak. Mensim nekem kb 10 eve nem jön meg. neha neha ha nagyon oda figyelek hogy jol egyek. szerintem gyorsan menjel el dokihoz avagy beszelj a szuleiddel. az eleted mehet ra (es nem arra gondolok hogy belehalsz, az a jobbik eset, hanem arra hogy minden elmegy melletted, elhaladnak a lehetosegek es a szepsegek mert csak a kajara fokuszalsz..tudom mirol beszelek)
2018. jan. 16. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha bűntudatod van, jöjj rá, hogy kinek a véleményétől félsz, ki gondolna szerinted rólad rosszat, ha megtudná, hogy 1200 kalóriát ettél, vagy ha melegháznál kicsit? Ha megvan akkor vagy győzd meg magad arról, hogy nem érdekel, ha rosszat gondol rólad, vagy elítél, vagy kérdezd meg, hogy mit gondolna egy ilyen esetben valójában.


Egyébként meg olyannyira testképzavarod van, hogy a magasságodhoz képest teljesen normális a súlyod (már ha nem írtad el azt a 154 cm-et), bár ha így folytatod nem marad az, szóval csak egyél bűntudat nélkül amennyit kívánsz és ne foglalkozz a súlyoddal amíg nem közelíted meg a 60-at. (Szerintem ne is mérd magad)

2018. jan. 17. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!