Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Baj ha hirtelen megemelem a...

Baj ha hirtelen megemelem a kcal számot? Többi lent

Figyelt kérdés
15 éves vagyok és 45 kg. Úgy döntöttem hogy hízókúrába kezdek, mert alacsony a BMI és zsír% is. Egy nap többet mozgok mint eszek. Tehát 2000 kcal egy nap 1,5 év alatti hízás 63 kg-hoz. Ha hirtelen belekezdek ebbe a nagy kcal-be az baj, vagy fokozatosan emeljem? Gondoltam, megkérdezem mielőtt belekezdek.

2018. jan. 18. 09:42
 1/6 A kérdező kommentje:
Ja és a yazio és kalóriabázis mutatta ezt az értéket. Ha folytatom ezekkel az appokkal az jó vagy van jobb is?
2018. jan. 18. 09:44
 2/6 anonim ***** válasza:

Azt a mondatodat nem értem, hogy többet mozogsz, mint eszel...

2000 kcal nem olyan rengeteg kalória, de ha lényegesen kevesebbet ettél eddig, akkor fokozatosan emeld.

2018. jan. 18. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
úgy értem, hogy több kalóriát égetek el, mint eszek. Ez fogyókúrát jelent. Legalább is a kalóriabázisban fent a képre a következő szöveg van írva (nem szó szerint írom): ,,Ha több kalóriát égetsz el, mint amit beviszel, fogyni fogsz!". Tehát nekem ebből az jön le, hogy én most jelenleg fogyok. És a 2000 kcal-t csak durván mondtam, mert a yazio szerint 2463 lenne a cél és így hetente híznék 0,5-1 kg-ot, a célt (63 kg) 1-1,5 év alatt érném el. A kalóriabázis egy időpontot állítottam be és ott azt írja, hogy 2280 kcal kell naponta. Tehát én erre mondtam a 2000-es számot.
2018. jan. 18. 19:03
 4/6 anonim ***** válasza:

OK. Azért kérdeztem, mert van, aki tényleg mozgással éget többet, mint ami eszik, miközben ugyebár mozgás nélkül is jó sok kalóriát égetünk, úgyhogy ő már 2000 kcal deficitnél jár, ami nagyon nem jó...


Előre viszont nem fogod tudni, mennyit kell enned, menet közben majd meglátod, hogyan változik a tömeged. Ahogy azt is, hogy mennyire könnyen eszel többet. Nekem nulla problémám lenne sokszáz kcal emeléssel, de nem mindenki ilyen s nekem is étrendfüggő ez (vagy elosztásfüggő. ha többször eszem, emelkedik a kalória, egy ideig).

2018. jan. 18. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm a választ
2018. jan. 19. 06:12
 6/6 anonim ***** válasza:
15 évesen nem a kalóriabázis szerint kéne táplálkoznod, hanem megadni a szervezetednek, amire szüksége van, a felesleget meg ledolgozni.
2018. jan. 21. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!