Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogyan szokjak le az édességről?

Hogyan szokjak le az édességről?

Figyelt kérdés
Eléggé édesszájú vagyok sajnos, és gyakran megkívánom. Hogyan szokjak le róla? A csipszekről már sikerült, de errò még nem teljesen.

2018. jan. 18. 16:11
 1/4 anonim ***** válasza:
Én is ilyen édesszájú vagyok, és rérbben volt egy ilyen cukorkázós korszakom, amikor napi szinten megettem egy csomag cukrot vagy ilyesmit. Most az elmúlt időszakban azt vettem észre, hogyha minden nap megeszek mondjuk egy fél kiló gyümölcsöt, akkor nem is kívánom annyira. Persze így is elődordul, hogy megkívánok egy csokit vagy valamit, de már könnyebben tűrtőztetem magam az édességektől. Próbálkozhatsz esetleg valami egészséges nasival is, pl. néha szoktam venni almachipset.
2018. jan. 18. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm!!!
2018. jan. 18. 17:02
 3/4 anonim ***** válasza:

Nekem eszemben sincs leszokni, de azért kicsit értem, én is épp olyan helyzetben vagyok, hogy célom, hogy ne egyek mindennap egy csomó édességet, heti 1-2 nap sokkal jobban hangzik. De cukrot már évek óta nem eszem, az én édességeim jófélék. Ez a váltás nagyon kellemes volt, hisz nem adtam fel semmit (jó, magam kell készítenem az édességeimet, de az nem baj) s még jobban is éreztem magamat.


A sima gyümölcs nekem nem édesség, más kategória, de azért az édesebb gyümölcsök jó alkatrészek lehetnek édességekben. Némi kakaópor egy szétnyomott érett banánnal pl. remek csokipudingot ad.

2018. jan. 18. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerű: ha megkívánod az édességet, ne csokit, vagy süteményt egyél, hanem müzlit (pl. Vitalis Knusper Plus-t, az isteni); Danone, vagy Oikos joghurtot; illetve gyümölcsöt bármilyen mennyiségben. Ezek teljes mértékben kielégítik az édes íz iránti vágyat, viszont sokkal egészségesebbek, mint a nassolás. Heti 1 alkalommal persze tarthatsz kivételt, ilyenkor az édesség mellé igyál tejet, így hamarabb jóllaksz... :)
2018. jan. 18. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!