Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogy tudnám megállni hogy ne...

Hogy tudnám megállni hogy ne egyek ilyen sokat? Milyen egészségesebb ételeket tudtok nekem ajánlani? Pl. Reggelizőpelyhek, nem túlságosan hízlaló receptek.

Figyelt kérdés

Nem igazán élek egészségesen,és ez nagyon zavar. A súlyomon is látszik hogy nem az egészséges táplálkozás hű híve vagyok,de ezen szeretnék változtatni.

Az étrendemmel az a baj,hogy túl sokat eszek, és nem valami egészséges dolgokat.

De egyszerűen túlságosan szeretek enni, és akárhányszor próbálkozom,nem tudom megállni hogy ne egyek.



2018. jan. 22. 16:52
 1/8 anonim ***** válasza:
Reggelire a turmixba tegyél tejet, és egy púpos evőkanál zabpelyhet, fél banánt, vagy egy almát. Ez jó sokáig kitart és nem éhezel meg. Ehetsz egy kefírt pirítós teljes kiőrlésű kenyérrel, vagy egy szelet barna kenyér, rá egy szelet sonka, és sajt zöldségekkel. Minden na egyél legalább 6 féle zöldséget, gyümölcsöt. Ha éhes vagy, és még nincs ott az étkezés ideje, akkor reszelj magadnak egy sárgarépát, és azt edd meg. Igyál elég folyadékot!
2018. jan. 22. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Tanulj meg helyesen írni, addig sem eszel. Szerintem halálra unod magad és nincs jobb dolgod ennél. Keress a zabálás helyett valami más szenvedélyt. Baromi szánalmas, hogy ez a legnagyobb problémád. Sportolj, alkoss, segíts helyette másokon......stb.
2018. jan. 22. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ja és felejtsd el a hozzáadott cukrot tartalmazó ételeket italokat. Ennyi.
2018. jan. 22. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Mégis mit eszel és mennyit? S miért? Étvágyból vagy ténylegesen éhes vagy és nagy étkezésre van szükséged? Mert ez utóbbi a családom minden tagjára igaz, el kell fogadni, hogy 1000 kcal alatt nem étkezünk, csak ha nem vagyunk éhesek... Ez nem okoz problémát, úgy kell szervezni a dolgokat, hogy így is rendben legyen a kalóriabevitel.


Nincs olyan, hogy fixen nem hizlaló recept. Nem az ételek hizlalnak, hanem a kalóriatöbblet s embere is válogatja, mi laktató. Valami jó kis fehérjeforrás zöldséggel a többségnek elég jó alap, bár leginkább mindenkinek... Ha ez kevés kalória, lehet mellé összetett szénhidrátot vagy több zsírt enni (mert egy kevés mindenkinek kell), kinek mi jön be. Persze több étkezésnél beleférhet egy nem fehérjedús reggeli is (bár akkor már rég jutott a szervezetünk aminosavakhoz az ételből, szerintem érdemes erre is gondolni, de ha valakinek más esik jól s láthatóan jól működik úgy is, figyelmen kívül hagyhatja ezt).

Sokan szeretik a reggeli zabkását, amiben még némi fehérje is akad (a gabonákban eleve van, csak nem sok, a zabban kicsit több az átlagnál), főleg, ha olajos magvakkal dobod fel. Sokféle verziója van. Egészségesnek tartom, csak engem nem laktat s nem is szeretem a zabot, úgyhogy én inkább tojást eszem (amivel sokkal finomabb a zab :D). De van még kismillió lehetőség, ehetsz gyümölcsös túrót is, például.

2018. jan. 22. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Annak a válaszolónak aki kételkedik abban hogy igazat mondok,azt üzenném,hogy ez az egész komoly dolog. Lehet hogy a helyesírásom nem tökéletes,de én nem szoktam kamu kérdéseket feltenni.
2018. jan. 22. 17:24
 6/8 A kérdező kommentje:
Nagy az étvágyam,az a baj. Köszönöm a segítséget.
2018. jan. 22. 17:24
 7/8 anonim ***** válasza:
Nagy étvágynál részben elhatározás, részben jó étrend segített nekem. Bizonyos ételekből könnyű sokat enni, ez a többségünkre igaz. Az ilyen veszélyesebb ételekkel érdemes óvatosan bánni.
2018. jan. 22. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Főleg zöldséget (mármint nem krumplit, rizst és babot, hanem uborkát, spenótot, répát, cukkinit, tököt, salátát...) és húst, halat, tojást egyél és akkor ezekből szinte bármennyit ehetsz. Orális fixáció helyett rágózz vagy igyál vmi cukormenteset. És tényleg foglald el magad, ha csak a szemed kívánná.
2018. jan. 23. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!