Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Gyógyult, gyógyulófélben lévő...

Gyógyult, gyógyulófélben lévő anorexiások! Hogy kezdjek neki?

Figyelt kérdés
Szóval ma voltunk pszichológusnál és mondta, hogy 1500kcal-t vigyek be. Eddig 800 kcal-on éltem. Az lenne a kérdésem, hogy hogyan növeljem ezt az adagot, amíg el nem érem az 1500-at? Nem fogok hízni ha növelem? Illetve mit egyek? Mivel vannak 'fear foods'-aim és ezeket is szeretném leküzdeni, bele kell hogy rakjam az étrendembe? Jelenleg 154 cm vagyok és 45.6kg. 3-4 hete 49kg voltam. Menni fogunk dietetikushoz is, csak majd később, és nem akarok addig szenvedni. Szeretnék normálisan enni. :D

2018. jan. 31. 19:14
 1/8 A kérdező kommentje:
Láttam instagramon sok gyógyuló anorexiás étrendjét/kajáját, illetve, hogy 2000 kcal-nál többet esznek :O Nekem is ennyi kellene? És hogy miket esznek :O Tésztát, csokit, sütit, pékárút stb.. Szeretnék én is enni, csak nem tudom, hogy szabad-e. Na meg a bűntudat :/ azzal is megkell birkózni
2018. jan. 31. 19:19
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
A súlyod alapján nem vagy anorexiàs.
2018. jan. 31. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Metionin ***** válasza:
100%

Szerintem bízd a dietetikusra de valószínűleg a folyamatos emelést fogja javasolni. Egészségtelen hülyeségeket ne egyél, hanem normális, tartalmas kaját ami hasznosul is és van benne minden tápanyag ami kell. Oké hogy a csoki meg a péksüti elvileg gyorsan hízlal de pl. amikor én hízókúráztam, az ezekkel szerzett kilók nagyon hamar eltűntek, viszont a bőröm állapotán rontottak. De a rendes húst-köretet-zöldséget tartalmazó főtt kajával szerzett kilók megmaradtak. Na meg a sporttal. Amit izomba szedtem fel, az évek óta megvan, pedig ránézésre csak kicsit lettem tömörebb de számokban meg 7 kiló jött rám. Ne félj a kilóktól, nem az dönti el hogy hogy nézel ki, sokat számít hogy miből vannak azok a kilók (izomból-e vagy zsírból).

Neked igazából nem a súlyoddal van gond, hanem a fejeddel, úgy értve híznod annyira nem is szükséges, a lényeg az lenne hogy a kényszeres gondolatokat és a bűntudatot győzd le.

2018. jan. 31. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Mivel még mindig fogyni akarsz és bűntudatod van az evéstől te még a gyógyulás közelében SEM vagy.


Tudod mikor leszel ott? Mikor majd ÖRÜLNI fogsz annak, hogy híztál 3-4 kilót, és sírógörcsöt kapsz a hasadon megjelenő hurkától.

2018. febr. 1. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
100%
1. kommentelő. :D annyira bírom, hogy mindenki azt hiszi, hogy egy anorexiásnak 30kg-nak kell lennie, hogy tényleg anorexiás legyen. Az tökmindegy hogy hány kg, mert ha jelentkeznek nála az anorexia tünetei (testképzavar, bűntudat evés után, folyamatos kalóriaszámlálás, izoláció, folyamatos mozgás) akkor anorexiás. Mindegy hogyha 55kg és 500kcal-t visz be egy nap, bűntudattal, akkor is anorexiás a súlyától független.... Igen ha az ember hosszútávon anorexiás, bizony nagyon alacsony lesz a súlya. Írta, hogy 3 hét alatt 4 kg-ot fogyott. Ez nem elég? Gondolom hamar észrevették nála, hogy gond van. És előbb sikerült segítséget nyújtani neki.
2018. febr. 1. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Velem ilyen mégsem volt, egyik sem. Mégis 168 centi és 54 kg-ra rám fogta a gyerekorvos, hogy anorexiás vagtok. Nem méregettem magam, nem figyóztam, bem látram magam kövérnek. Csupán vékony vagyok gyerekkorom óta.

Itt a beutaló a pszichiátriára, anorexiával. Gratulálok. Ő még inkább jó súlyban van.

Illetve a sok fogyókúrás, sportoló is számolgatja a súlyát, mégsem anorexiás.

2018. febr. 1. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
1. vagyok
2018. febr. 1. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szia. Írj privatban ha gondolod, es leirom a tapadztalataim!
2018. febr. 1. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!